Doctor Strange Filminin Fragmanı Yayınlandı

1227

Marvel sinematik evreni için hareketli bir hafta oluyor. Captain America: Civil War için “New Recruit” ve “Just Like We Practiced” TV Spotları, filmin galası, ardından Spider-Man’in resmi haberinden sonra aylardır beklenen Doctor Strange’nin ilk fragmanı da geldi.

Doctor Strange Filminin Fragmanı ve İncelemesi

Doctor Strange fragmanı ile ilgili detaylar öncesinde filmin konusuna değinelim biraz:

Strange (Benedict Cumberbatch), çizgi romanlarda, çok başarılı ama egosu kariyerinden de şişkin ve yalnızca elde ettiği serveti düşünen bir cerrahtır. Geçirdiği kaza ellerindeki kemiklerin kırılmasına ve kontrol edilemez titremeleri sonucu artık iş görmez hale gelmesine neden olur. Cerrahlığı bırakıp eğitmenliğe dönmeyi gururuna yediremeyen Stephen çaresizce her türlü tedavi yöntemini denerken tüm servetini ve dostlarını tüketir. Kendisini evsiz ve kendisini kenar mahallelerde cerrahlık yaparken bulur. Bitik şekilde arayışlarını sürdürürken bulduğu bir keşiş Ancient One‘nin (Tilda Swinton) peşinden Himalayalara gider. Bencilliği ve kibri yüzünden kendisini başlarda kabul etmeyen Ancient One zamanla Stephen’in içindeki iyiliği fark eder ve yanına alır. Eğitimlerinde başarısız olan Stephen’in asıl iyiliği Ancient One’ye düzenlenen bir cinayet girişiminde ortaya çıkar ve artık tamamıyla ustasının çırağı durumuna gelmiştir. Eğitimi sonrası kendi içindeki gücü keşfeden Strange, zamanla evrenin güçlü büyücüsü, Sorcerer Supreme konumuna yükselir.

Filmde de bu orijin hikayesine bağlı kalacak ve Stephen Strange’nin güce yükselişini konu alacak gibi duruyor. Doctor Strange fragmanı her sahnesi heyecan yüklüyken, oyunculuktan da gözlerimiz kamaştı değil. Marvel, bu filmin evrenlerine farklı boyutlar açacağına, “büyü” olgusunun evrenlerine katılacağına ve başlı başına Doctor Strange filminin MCU’ya yeni bir soluk getireceğine inanıyor. Görünen o ki hayal kırıklığına uğramayacağız.

4Astral Seyahat!

Doctor Strange Filminin Fragmanı Yayınlandı
- Reklamlar -

Güçlerini göstermek adına Stephen’i gerçek manada ruhunun bedeninden ayıran Ancient One, havada süzülen astral yansımasını havada şaşkın halde bırakıyor. Bu Doctor Strange’nin çizgi romanlarda bol bol kullandığı bir özelliği. Vücudunu savunmasız halde bırakırken kendisi astral düzlemde ruhuyla dolaşır, düşmanlarını gözetler ve tehlikelere karşı önceden haberi olurdu. Filmde bunun bol bol kullanılacağı ve verilen sözün tutularak bizi başka boyutlara taşıyacağı kesin gibi. Heyecanlıyız!

Doctor Strange Filminin Fragmanı Yayınlandı

Önceki İçerik11 Nisan Haftasının En İyi Gişe Filmleri
Sonraki İçerikAlden Ehrenreich Yeni Han Solo mu Oluyor?