Dunkirk Filminin Fragmanı Yayınlandı

552

Christopher Nolan‘ın yeni harikası Dunkirk‘ün fragmanı Warner Bros. Pictures tarafından yayınlandı. II. Dünya Savaşı sırasında yaşanan bu olayın beyaz perde uyarlaması uzun yıllar konuşulacağa benziyor.

Tarihe Dunkirk Mucizesi olarak geçen ancak Dinamo Operasyonu ismiyle ünlenen bu operasyonda 1940 yılında Fransa sahillerinden müttefik askerlerin kurtarılması sırasında yaşanan mucizevi olaylar anlatılmaktadır.

- Reklamlar -

Not: Nazi Almanyası tarafından çepe çevre etrafı sarılan Belçikalı, İngiliz ve Fransız askerlerinin 8 günlük operasyon ile kurtarılması sırasında 100.000’den fazla askeri kurtarılmış ancak toplamda 65.000 asker kaybedilmiş. (Ölüm, Kaybolma vs)

Dünya sinemasının farklı adamı Nolan‘ın yönettiği filmin senaryo uyarlaması da yine kendine aittir. Kadroya yeni katılan isimler arasında Fionn Whitehead, Jack Lowden (’71), Aneurin Barnard (Citadel) ve Harry Styles yer almaktadır. Oscar ödüllü Mark Rylance (Bridge of Spies), Kenneth Branagh (Valkyrie), Cillian Murphy (Inception), James D’Arcy (Cloud Atlas) ve Tom Hardy (The Revenant) ise daha önce açıklanan oyuncu kadrosundaki tecrübeli isimler.

Dunkirk filmi 22 Temmuz 2017 tarihinde ülkemizde vizyona girecek.

Dunkirk Filminin Fragmanı

Önceki İçerikSully Filminden Yeni Bir Afiş Geldi
Sonraki İçerik5 Ağustos’ta Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)