Eddie Redmayne & Alicia Vikander Son Filmi The Danish Girl Fragmanı Geldi

1431

Focus Features‘ın servis ettiği The Danish Girl filminin ilk fragmanı yayınlandı. Başrollerinde The Theory of Everything filminde oynadığı Stephen Hawking rolü ile En iyi Başrol Oyuncusu ödülünü alan Eddie Redmayne ve Ex Machina’da Ava ve Kod Adı: U.N.C.L.E Gaby rolüyle karşımıza çıkan Alicia Vikander’ın rol aldığı filmin yönetmeni ise Zoraki Kral, The Damned United ve Sefiller filmlerine de imzasını atmış bulunan Tom Hooper yapmaktadır.

12 Şubat 2016 tarihinde ülkemizde vizyona girecek olan The Danish Girl filminin konusu, ilk cinsiyet değişim ameliyatı olan erkek olarak tarihe geçen sanatçı Einar Magnus Andreas Wegener (Lili Elbe) ile Gerda Gottlieb isimli ressam arasındaki o dönem çok garipsenen aşk hikayesinden esinlenerek oluşturulmuştur. Einar Wegener ameliyat olduktan sonra hayatına Lili Elbe (Eddie Redmayne) olarak devam eder ve Gerda Gottilieb (Alicia Vikander) ile tanışır. Lili 21, Gerda 19 yaşındayken evlenme kararı alan çiftin yaşadığı dram dolu gerçek hikaye beyaz perdeye aktarılmıştır.

- Reklamlar -

Senaryosunu David Ebershoff’un filmle aynı isme sahip romanından beyaz perdeye uyarlayan isim ise Lucinda Coxon’dur.

The Danish Girl Filminin Fragmanı

Önceki İçerikWes Anderson filmlerini çok sevmemiz için 12 neden
Sonraki İçerikMilla Jovovich Son Resident Evil Setinden Fotoğraflar Paylaştı
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)