En Fantastik Dörtlü’den Fragman Geldi!

1
3158

Çizgi roman filmleri o kadar popüler olmaya başladılar ki, elinde hakkı bulunan her şirket doğal olarak filmlerini çekmekten kendilerini alıkoyamıyor. Kimse kara kaşımıza kara gözümüze film yapmasa da sevdiğimiz karakterleri sinemada izlemek bizim de işimize geliyor. Bu filmlerden sıradaki inceleyeceğimiz olan Fantastic Four benim en sevdiğim ekiplerden birisi. Haklarının Disney’de değil de Fox’ta olması biraz üzücü. Bu ilerdeki Avengers filmlerinde de onları göremeyeceğiz manasına gelse de kötü olacak demek değil çünkü hem stüdyonun bir diğer filmi olan X-Men: Days of Future Past başarılı bir film hem de yayınladıkları trailerden bu çok rahat görülebiliyor.

Çok uzun süren çalışmalar ve harcanan paralara rağmen ulaşılamamış sonuçların kurtarıcısı olarak yakın zamanda Whiplash filminde gördüğümüz Miles Teller Reed Richards (Mr.Fantastic) olarak çözüm olacak. Bu filmde kendisinin dünyanın en zeki insanlardan birisi olduğuna bolca şahit olacağız.

reed - Fantastik Dörtlü

Kate Mara’nın canlandırdığı Sue Storm (Invisible Woman) geçen filmlerden daha arkada planda kalmış gibi olsa da Reed’in hayatında her zaman en önemli yerlerden birinde olduğu için, filmde gelişen ilişkilerini izlemek güzel olacak.

sue

Michael B. Jordan canlandıracağı Johnny Storm (Human Torch) karakterine uyarak filmde de başına buyruk ve asi imajını koruyor.

johny

Jamie Bell’in üstlendiği Ben Grimm (The Thing) rolünün de filmde hep bu görüntüde kalmayacağından eminiz.

thing

Reed çalışmaları sonucu başka bir boyute geçmenin yollarının buluyor. Çizgi romanlarını okuyanlar da bilir, bu boyutun Negative Zone adlı bölge olduğunu düşünüyorum.

zoom-in-moel-man-132304

Bu çalışmaya katılan beş kişi içinse işler pek iyi gitmiyor gibi. Beş diyorum çünkü aralarına Toby Kebbell’in sahneye taşıdığı Victor van Doom (Dr.Doom) da dahil.

Ekipteki, Sue, Johnny Storm ve Ben Grimm‘in değişimlerine şahit oluyoruz. Reed’in tek isteği dostlarını eski haline döndürmek.

iwhtt2

Ve ilk defa Doom’dan ufak bir parça görebiliyoruz.

doom

Karakterlerimiz bir önceki filmdeki gibi olgun insanlar değil, daha çok Marvel’in Ultimate evrenine benzer genç hallerindeler. Yani filmde önceki filmlerinden bağımsız yeni bir oluşuma nasıl ulaştıklarına şahit olacağız. Gözüme Disney filmlerinden uzakta daha karanlık bir film gibi geldi, ki bu bence F4 ekibinin son zamanlardaki çizgi romanlarına ve Ultimate evrenine daha uygun bir durum.

Sanırım insanlık yine bir hatada ve bunu düzeltmenin tek yolu Fantastik Dörtlü‘ye güvenmek.

fantastik-dortlu

Umarım bir sonraki fragmanları çok geç gelmez. Merakla bekliyoruz.

CHANGE IS COMING

Fantastic Dörtlü,
7 Ağustos‘ta sinemalarda.

Fantastik Dörtlü Fragman

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz