En Fantastik Dörtlü’den Fragman Geldi

3530

Çizgi roman filmleri o kadar popüler olmaya başladılar ki, elinde hakkı bulunan her şirket doğal olarak filmlerini çekmekten kendilerini alıkoyamıyor. Kimse kara kaşımıza kara gözümüze film yapmasa da sevdiğimiz karakterleri sinemada izlemek bizim de işimize geliyor. Bu filmlerden sıradaki inceleyeceğimiz olan Fantastic Four benim en sevdiğim ekiplerden birisi. Haklarının Disney’de değil de Fox’ta olması biraz üzücü. Bu ilerdeki Avengers filmlerinde de onları göremeyeceğiz manasına gelse de kötü olacak demek değil çünkü hem stüdyonun bir diğer filmi olan X-Men: Days of Future Past başarılı bir film hem de yayınladıkları trailerden bu çok rahat görülebiliyor.

En Fantastik Dörtlü Fragmanı İncelemesi

Çok uzun süren çalışmalar ve harcanan paralara rağmen ulaşılamamış sonuçların kurtarıcısı olarak yakın zamanda Whiplash filminde gördüğümüz Miles Teller Reed Richards (Mr. Fantastic) olarak çözüm olacak. Bu filmde kendisinin dünyanın en zeki insanlardan birisi olduğuna bolca şahit olacağız.

- Reklamlar -

En Fantastik Dörtlü'den Fragman Geldi

Kate Mara’nın canlandırdığı Sue Storm (Invisible Woman) geçen filmlerden daha arkada planda kalmış gibi olsa da Reed’in hayatında her zaman en önemli yerlerden birinde olduğu için, filmde gelişen ilişkilerini izlemek güzel olacak.

En Fantastik Dörtlü'den Fragman Geldi

Michael B. Jordan canlandıracağı Johnny Storm (Human Torch) karakterine uyarak filmde de başına buyruk ve asi imajını koruyor.

En Fantastik Dörtlü'den Fragman Geldi

Jamie Bell’in üstlendiği Ben Grimm (The Thing) rolünün de filmde hep bu görüntüde kalmayacağından eminiz.

En Fantastik Dörtlü'den Fragman Geldi

Reed çalışmaları sonucu başka bir boyuta geçmenin yollarının buluyor. Çizgi romanlarını okuyanlar da bilir, bu boyutun Negative Zone adlı bölge olduğunu düşünüyorum.

En Fantastik Dörtlü'den Fragman Geldi

Bu çalışmaya katılan beş kişi içinse işler pek iyi gitmiyor gibi. Beş diyorum çünkü aralarına Toby Kebbell’in sahneye taşıdığı Victor van Doom (Dr.Doom) da dahil.

Ekipteki, Sue, Johnny Storm ve Ben Grimm‘in değişimlerine şahit oluyoruz. Reed’in tek isteği dostlarını eski haline döndürmek.

En Fantastik Dörtlü'den Fragman Geldi

Ve ilk defa Doom’dan ufak bir parça görebiliyoruz.

En Fantastik Dörtlü'den Fragman Geldi

Karakterlerimiz bir önceki filmdeki gibi olgun insanlar değil, daha çok Marvel’in Ultimate evrenine benzer genç hallerindeler. Yani filmde önceki filmlerinden bağımsız yeni bir oluşuma nasıl ulaştıklarına şahit olacağız. Gözüme Disney filmlerinden uzakta daha karanlık bir film gibi geldi, ki bu bence F4 ekibinin son zamanlardaki çizgi romanlarına ve Ultimate evrenine daha uygun bir durum.

Sanırım insanlık yine bir hatada ve bunu düzeltmenin tek yolu Fantastik Dörtlü‘ye güvenmek.

En Fantastik Dörtlü'den Fragman Geldi

Umarım bir sonraki fragmanları çok geç gelmez. Merakla bekliyoruz.

CHANGE IS COMING

Fantastik Dörtlü,
7 Ağustos‘ta sinemalarda.

Fantastik Dörtlü Filminin Fragmanı

Önceki İçerikBebek Jedi’lar İçin Tatlılıktan Ölen 13 Eşya
Sonraki İçerikR2-D2 ile Uçuşa Geçin!