En iyi sevişme sahnesine sahip 10 film

0
67313

Gençler sakin! Aslında bahsettiğimiz duygu yüklü sahneler. Yani biraz romantizm lütfen… Rica ediyorum. Listeyi yaparken biraz zorlandık çünkü artık içinde sevişme sahnesi olmayan filmi dövüyorlar. Lakin biz sizin için özenle seçtik. Niye seçtik biz de bilmiyoruz, galiba eğlenceli olur, girer bir video izleme sitesinden ‘dur bakalım nasıl sevişiyorlar?’ diye araştırırsınız diye yaptık :) Valla komik.

Hayır şu filmde daha güzel sevişiyorlar diye yorum yaparsanız fişlenirsiniz. Harika içerik yazdım ya. Ben ne dersem o sonuçta. Haydi bakalım.. En az süperden, en süpere falan diye bir sıralama yapmadım. Öyle karışık halli araştırabilirsiniz.

10. Matrix

Matrix

Şimdi tabi ki Matrix‘e hiç bu gözle bakmamıştınız biliyorum. Ama birazdan videoyu izlediğinizde Matrix serisinde kaçırdığım başka bir şeyler var mı diye düşünecek ve yeniden izlemeye başlayacaksınız :) Efsane bir filmle başladık, efsanelerle devam edeceğiz. Siz önce Neo-Trinity çiftini es geçmeyin. Tüm filmleri algıda çağ atlatmış seridir.

9. The Notebook

the notebook-sevisme sahnesi

Yaaaa <3 Filmin romantizminden sevişme sahnesine konsantre olamayanlardan mısınız? Valla benim ağlamaktan içim çıkmıştı. Duygusuz sevişmelerin katilleri iseniz, bu film fikirlerinizin destekçisidir. Ayrıca birbirine acayip yakıştırdığım iki insan evladıdır kendileri. Afiş bile kendi belli ettiriyor ya neyse..

8. Kaybedenler Kulübü

keybedenler kulubu - sevisme

Eminim aklınıza gelmiştir. Hiç bilinmeyen sevişme sahneleri falan da değil başlık zaten.. Büyük olay olan bir sevişme sahnesi bu. Ahu Türkpençe bence 10 numara 5 yıldız oyunculuk sergilemiş. Kim ne derse desin bir sıralama yapılacak olsa; bu listenin başına hem senaryo olarak hem sevişme sahnesi olarak bu filmi koyardım.

7. Friends with Benefits

Friends with Benefits - love scene

Tek bir sahne değil, bir çok sevişme sahnesi ile karşımızda olan ve 6.6 lık imdb puanıyla yazık edilen sevimli ötesi yapım, izlenmeye değer. Sevişme sahneleri için demiyorum tabi ki. Ama sakız çiğneyerek konuşurken sevişmelerine devam ettikleri sahne akılda kalıcıdır.

6. Grinin Elli Tonu

grinin elli tonu

Ama şimdi listeye almasam ayıp olmaz mıydı? Şimdi ha bunu listeye almışsın ha Nemfomanyak’ı listeye almışsın diyenleriniz illa ki vardır. Ama duygulu sevişme de yok değildi şimdi, filmin tamamına bakıp yorum yapmayın. Ya tamam bunu saymıyorsanız da siz 11. olarak film ekleyin, yorum atın.

5. Eyes Wide Shut

eyes wide shut

“Film tamam da hangi sahneden bahsediyorsun” diyenler için açıklama: aynalı sahne. Nicole Kidman ve Tom Cruise’un harikalar yarattığı sahne diyebiliriz. ‘En İyi Sevişme Sahnesi’ diye kategori olsa, bu sahneyi geçecek film bulmak zor olur. Bizim Türk filmleri de hayatta bu kategoride bulunamaz, bizimkiler anca ‘Fatmagül’ün Suçu Ne, İffet’ falan.

4. Twilight

Twilight - love scene

Ya çok mu ergen işi oldu? Ama n’apalım duygusallı sevişme deyince akla böyle şeyler gelebiliyor. Hem en iyi öpüşme sahnesi ödülü gibi bir şey kazanmıştı sevgili Edward ve Bella‘mız. Twilight derken çok ucu açık oldu, kastettiğimiz sahne, evlendikten sonraki ilk sevişmeleri.

3. 300

300-sevisme sahnesi

Kafa karışıklığı yaratabilecek iki durum söz konusu burada. 1- Hangi 300? 2- 300’ün hangi sahnesi? Öncelikle 300 filminden kastımız ilk 300 Spartalı filmi. Yani 300 Rise of an Empire değil. Çünkü orada; gemide olan sevişme sahnesi ay pardon sevişme demişim… Başka bir şey. Bizim bahsettiğimiz 300, Gerard Butler ve Lena Headey ikilisinin duygu yüklü sevişmesi.

2. Original Sin

Original Sin-love scene

Film pek tanıdık gelmeyebilir ama efsane sevişme sahnesi bulunmaktadır. Filmi bilenler şimdi, ‘evet yaaa’ dedi bile. Angelina Jolie‘yi her ne kadar Brad Pitt‘den başkasıyla görmek istemesek de, zamanında Antonio Banderas ile işi büyütmüş. Neyse film oldukça iyiydi, bu sahne ile reklamını da yapmış olalım.

1. Match Point

Match Point-love scene

Scarlett Johansson‘ın efsaneleştiği yapım. Woody Allen‘ın hem yazarlığını hem de yönetmenliğini üstlendiği filmde iki dikkat çekici sevişme sahnesi var. İlki üst baş parçalayarak seviştikleri bölüm, ikincisi ise bizim daha çok önemsediğimiz yağmur altında romantik sevişme sahnesi. Film izlenmeye değer. Ben bir göz atın derim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz