Film Fatales Türkiye’ye Geliyor!

1044

Kadın yönetmenlerin oluşturduğu küresel bir ağ olan Film Fatales; Buranın Türkiye ayağını oluşturan kurucularının yapacağı konuşma ve tartışmayla İstanbul’a adım atmaya hazırlanıyor.

18-28 Şubat’ta İstanbul’daki takipçileri ve sinefillerle buluşacak If İstanbul’un Küçük Müdahaleler programı kapsamında ağırlanacak olan Film Fatales Türkiye kurucularından Esra Saydam, Su Baloğlu ve Nisan Dağ, Mart 2016’da İstanbul’daki ilk toplantısını yapacak olan bu platformun işleyişiyle ilgili bilgi verecek ve Türkiye’deki sinema ve televizyon sektörünün bu oluşumdan nasıl yararlanabileceğini tartışacaklar. 

- Reklamlar -

Film Fatales Nedir?

2013 yılında New York’ta kurulmuş Film Fatales; Film sektöründeki cinsiyetçiliğe, cinsiyetçi iş dağılımına ve kadın hikayelerinin görünmezliğine dikkat çekerek sadece kadınların gözünden kadın hikayelerine yer veriyor. Böylece yönetmenlerin filmlerini izleyicilerle olabildiğince çok paylaşmayı hedefliyor. Pek çok ödülün de sahibi olmuş filmlerin de aralarında bulunduğu film arşivine şuradan ulaşabilirsiniz.

Film Fatales Türkiye'ye Geliyor!

Birbirlerine danışmak, kılavuzluk etmek, birbirleriyle kaynak paylaşmak, projeler üzerine çalışmak ve içinde film yapacakları destek veren bir topluluk inşa etmek üzere kıtalararası düzenli buluşmalar gerçekleştiren, pek çok panel, film gösterimleri, atölyeler ve sayısız özel etkinliklerde destek veren ekibin Türkiye ayağı ile 20 Şubat’ta saat 13:00’de Tophane Tütün Deposu’nda buluşacağız.

Önceki İçerikSing Filmi Fragmanı ile Görücüye Çıktı
Sonraki İçerikLeonardo DiCaprio Oscar Peşinde Oyunu