Gone Girl / Kayıp Kız (2014) Film İncelemesi

6665

Geldik Gone Girl’e… David Fincher, Fight Club’tan sonra “Arkadaşlar! Film böyle yapılır.” diyerek vizyona sunduğu bu incelemeyi yazdığım tarih itibariyle (28 Ekim 2014) 2014 yılının en iyi filmi olmaya adaydır.

Gone Girl / Kayıp Kız (2014) Film İncelemesi

- Reklamlar -

Gelelim kurgusuna…Gillian Flynn’nin bestseller romanını “Abi kitabı filminden daha iyi ya!” dedirtmeyecek düzeyde filmdir. Daha önce de bahsettiğim gibi: “Zeki bir kadın ile uğraşılmaz aga!“… Ne yapıp edip bir şekilde galip gelen Rosamund Pike, film boyunca Ben Affleck’i zor durumda bırakmaktadır. How I Met Your Mother’dan tanıdığımız Neil Patrick Harris (Barney Stinson) ise böylesine gizemli ve gerilimli bir filmde nasıl oynaması gerekiyorsa öyle oynamış ve rolünün hakkını vermiştir.

Gerilmekten filmi izlemeye fırsat bulamayacağınız kalitedeki Gone Girl, David Fincher’ın tam anlamıyla Fight Club‘tan sonra yaptığı belki de en güzel filmidir. Oyunculuklarına laf edemeyeceğimiz Ben Affleck ve Rosamund Pike‘a eşlik eden Neil Patrick Harris‘in de Gone Girl’ün kadrosunda olması beni oldukça sevindirmiştir.

Zeki bir yazar olan Amy Dune’ın ortadan gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasıyla başlayan film, ilerleyen dakikalarda Muhteşem Amy’nin zeka oyunlarıyla size çok sayıda “Haydaaa” dedirtecektir. Kafanızı allak bullak edecek olan film, aynı zamanda bir sürü soru işaretleriyle de ortada kalmanızı sağlayabilir.

Hikayesiyle 2014 yılının en iyi filmi olmaya aday olan Gone Girl’ü sakın kaçırmayın!

Gone Girl / Kayıp Kız Fragmanı

Gone Girl / Kayıp Kız (2014) Film İncelemesi

Müzik - 7
Görsellik - 7
Oyuncu Performansları - 9
Yönetmen - 8
Senaryo - 8

7.8

Çok iyi

Gone Girl, David Fincher'ın Fight Club'tan sonra yaptığı en iyi filmdir. Gerilimi, gizemi ve kurgusu ile başından sonuna kadar harika bir yapımdır.

User Rating: 3.5 ( 1 votes)
Önceki İçerikThe Fountain / Kaynak (2006) Film İncelemesi
Sonraki İçerik2001: A Space Odyssey / 2001: Bir Uzay Destanı (1973) Film İncelemesi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)