Free State of Jones Filmi Yeni Fragmanı Yayınlandı

772

Free State of Jones filmi yepyeni fragmanı filmin yapımcı şirketi olan STX Entertainment tarafından paylaşıldı. Başrolünde Matthew McConaughey‘in (Interstellar, Dallas Buyers Club) yer aldığı film; İç savaşın aksiyon ve dram yüklü hikayesini gün yüzüne çıkarmaya hazırlanıyor.

Free State of Jones filmi; İç Savaş sırasında Konfederasyonun ekstra güçlü ve silahlı isyancılarına karşı koymaya çalışan kuzeyli bir çiftçi olan Newton Knight’ın hikayesini konu olarak almaktadır. Diğer küçük çiftçiler ile bir araya gelip kölelere yardım etmeye çalışan Knight; Jones County’de bir ayaklanma başlatarak ayrıldığı Mississippi’den Konfederasyon’a savaş açar ve özgürlüğünü ister. Bu ayaklanmanın adı ise Free State of Jones‘tur.

- Reklamlar -

Eski bir köle olan Rachel (Gugu Mbatha-Raw) ile evli olan Knight, savaş sonrası karışık ve eşsiz bir ırkın da temellerini atacaktı. Uzun süren savaş sonrasında tartışmalı bir karakter olarak da tarihe geçen Knight; Yeniden yapılandırmanın mimarı olacak ve bunun da devam etmesi için elinden geleni yapacaktı.

Bu epik Tarihi-Dram filminin yönetmenliğini 4 Oscar adaylığı bulunan Gary Ross’un yazıp yönettiği filmin başrollerinde Matthew McConaughey’in aksine Gugu Mbatha-Raw (Rachel), Keri Russell (Serena Knight), Jacob Lofland (Daniel) ve Mahershala Ali (Moses Washington) yer almaktadır.

Free State of Jones Filminin Yeni Fragmanı

Önceki İçerikFurious 7 Fragmanı The Little Rascals Filmi Gibi Olsaydı
Sonraki İçerik23 Mayıs Haftasının En İyi Gişe Filmleri
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)