Ghost in the Shell’ten 5 Fragman Birden Geldi

450

Başrolünde Scarlett Johansson‘ın yer aldığı Ghost in the Shell filminden dün gece 2. sezon finali yayınlanan Mr. Robot‘un reklam aralarında 5 fragman birden geldi.

2029 yılında dünya günlük hayatın her alanına yayılmış uçsuz bucaksız bir elektronik ağ ile birbirine bağlanmıştır. Bu ağın parçaları ise insanlar, cyborgler, robotlar ve yapay zekaya sahip programlardan oluşmaktadır. İnsanları bu yaşam formlarından ayıran tek ayırt edici özellik ise sahip oldukları hayaletlerdir. Hayalete sahip her türlü canlı varlık tamamı ile sibernetik bir vücuda sahip olsa dahi insan olarak tanımlanmakta ve insana ait her türlü hak ve özgürlüklerden yararlanabilme şansına sahiptir. Ancak, siber suçlular hayaletleri yönlendirmekte, algısal verilere ulaşılabilmekte hatta hafızalar silinip üzerilerine yenilerini yazılabilmektedir. Böyle bir ortamda, insanlığın, bilincin ve varoluşun bilinen tanımları bile netliğini yitirmektedir.

- Reklamlar -

Japonya’nın Ulusal Kamu Güvenliği Komisyonu teşkilatında yarı özerk bir konumda faaliyetlerini devam ettiren 9. Şube personeli, yukarıda isimleri geçen suçlara karşı mücadele eden özel bir birimdir. Teşkilatın harekat lideri, vücudu tamamı ile sibergenetik organ ve uzuvlardan oluşan Binbaşı Motoko Kusanagi (Scarlett Johansson) ve ekibi, siber suçlulara karşı yürüttükleri operasyonlar esnasında Kuklacı (Büyük ihtimalle Michael Wincott) adındaki oldukça tehlikeli ve kimliği tespit edilemeyen bir siber suçluya ulaşır. Motoko Kusanagi ve 9. Şube çok geçmeden Kuklacının gerçek kimliği ve amaçları ile karşı karşıya kalacaktır.

Ghost in the Shell filmi 31 Mart 2017 tarihinde ülkemizde vizyondaki yerini alacak.

Ghost in the Shell Fragmanları

Önceki İçerikSüper Kahraman Afişleri Tim Burton Tarzında Olsaydı Nasıl Olurdur?
Sonraki İçerikPower Rangers Comic-Con Afişleri Yayınlandı
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)