Guy Ritchie İmzalı Bir Aladdin Filmi Geliyor

510

Disney, Guy Ritchie ile bir Live-Action Aladdin filmi için anlaşarak günümüzü şenlendirdi. Filmin 1992 yapımında olduğu gibi müzikal yönleri de olacak! The Hollywood Reporter‘ın haberi ve filmin detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Guy Ritchie İmzalı Bir Aladdin Filmi Geliyor

- Reklamlar -

Guy Ritchie’nin Yöneteceği Aladdin Filmi Detayları

Senaryosunu John August’un (Big Fish ve Charlie’nin Çikolata Fabrikası) yazacağı Aladdin filminin yapımcılığını Dan Lin (Sherlock Holmes ve The LEGO Movie) üstlenecek.

Aşağıda hikayedeki karakterleri görebilirsiniz. Henüz kimin hangi rolde olacağı belli değil ancak mevzu Guy Ritchie olunca heyecanlanmadık değil…

Aladdin Filmi Karakterleri

  • Aladdin : En iyi arkadaşları Genie, Lago, Abu, Sihirli Halı’dır. Prenses Jasmine ile birbirlerine aşıklardır. Aladdin, Agrabah sokaklarında büyümüştür. 16 yaşında Abu’yu bulmuş ve Abu ile çok sayıda hırsızlık yapmışlardır. Sonrasında hırsızlığı bırakmışlardır.
  • Prenses Jasmine (Yasemin) : Agrabah Sultan’ının kızıdır. Aladdin’e aşıktır. Tabii Aladdin de ona :)
  • Genie (Cin) : Çok eğlenceli kişilikli bir cindir. Herkes ona adı yerine “Cin” der. Biraz beceriksizdir. Yaptığı büyüleri pek beceremez. Ama çok tatlıdır.
  • İago : Korkak ancak akıllı bir papağandır. Keyfine çok düşkündür.
  • Abu : Aladdin’in 16 yaşındayken sirkte bulduğu maymundur. Çok zekidir. Esnek ve yeteneklidir. Canımız ciğerimizdir.
  • Sihirli Halı : Uçabilen sihirli bir halıdır. Aladdin onu Harikalar Mağarası’nda bulmuştur. Konuşamaz, sadece hareketlerle kendini ifade eder.
Önceki İçerikUnderworld: Blood Wars’tan Yepyeni Bir Afiş Geldi
Sonraki İçerikLogan Filminden Yeni ve Gizemli Fotoğraflar Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)