Hiam Abbass ve David Dastmalchian Blade Runner 2 Kadrosunda

561

2017 yılında vizyona girecek olan Blade Runner 2 filmi oyuncu kadrosuna Hiam Abbass ve David Dastmalchian da katıldı. Yönetmenliğini Denis Villeneuve‘ün yaptığı film için geri sayım heyecanlı bir şekilde devam ediyor.

Hiam Abbass ve David Dastmalchian Blade Runner 2 Kadrosunda

- Reklamlar -

Hiam Abbass ve David Dastmalchian Hangi Rolde Olacak?

Konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen bu ikilinin filme olumlu yönde büyük etkisi olacağı konusunda şüphemiz yok!

Denis Villeneuve’ün yönetmenliğini yapacağı ve başrollerinde Ryan Gosling ve Rick Deckard rolüyle benimsediğimiz Harrison Ford‘un yer alacak. Hampton Fancher (İlk filmin senaryosu oluşturulurken yardımcılık yapan) ve Michael Green ile senaryolaştırdıkları, Fancher ve Ridley Scott‘ın da görüşlerinin alındığı senaryo için çalışmalar da başlamış.

Çekimleri için ilk çalışmalar Denis Villeneuve ile Temmuz ayında başlayacak.

Blade Runner ile arasında farklılıklar olmasının su götürmez bir gerçek olacağını biliyoruz. Birçok kişiye göre Tüm Zamanların En iyi Filmi, kimine göre de Tüm Zamanların En iyi Bilim-Kurgu Filmi BR. Yapılan araştırma, anket ve testler ile de her iki sonucun çıkmış olduğu ve hala bir muammanın yaşanıyor olduğu göz önünde olsa da. Blade Runner Dünyanın En İyi Bilim-Kurgu filmidir. En İyi Film olması konusunda biraz kavga etmemiz lazım.

1982 yılında Warner Bros. Pictures ile karşımıza çıkan Blade Runner Philip K. Dick’in Do Androids Dream of Electric Sheep? romanından Hampton Fancher ve David Webb Peoples tarafından beyaz perdeye uyarlanmış ve usta yönetmen Ridley Scott tarafından yönetilmiş ve 1979 yapımı yine kendisine ait olan Alien‘dan beslenen bir yapıya sahiptir. En iyi Görsel Efekt ve En iyi Sanat Yönetmenliği dallarında 2 Oscar Adaylığı bulunan bu efsane film birçok otoriteye göre yapılagelmiş En iyi Bilim-Kurgu filmi olma özelliğini hala koruyor.

Önceki İçerikGame of Thrones 6. Sezonu 10 Gif İle Anlatılırsa
Sonraki İçerikLa La Land Filminin Fragmanı Yayınlandı
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)