2016 Oscar En iyi Film adayları ile hazırlanan illüstrasyonlar

0
665

2016 Oscar En iyi Film adayları geçtiğimiz günlerde açıklanmış ve epey yankı bulmuştu. Bunu fırsat bilen tasarımcılar da birer birer hünerlerini göstermeye başladı tabii ki. Olly Gibbs isimli bir tasarımcı geçen sene yaptığı gibi bu sene de En iyi Film aday / kazananları ile ilgili bir çalışma yapmış.

2016 Oscar En iyi film adayları 2016 Oscar En iyi Film adayları ile hazırlanan illüstrasyonlar

Fazla uzatmadan Olly Gibbs’in tasarımlarına geçiyoruz.

2016 Oscar En iyi Film adayları ve İllüstrasyonları

  • Başrollerinde Leonardo DiCaprio ve Tom Hardy’nin yer aldığı, yönetmenliğini Alejandro Gonzalez Iñarritu’nun yaptığı The Revenant filmi.
  • Yönetmenliğini Lenny Abrahamson’un yaptığı ve başrollerinde Brie Larson, Jacob Tremblay ve Sean Bridgers’ın yer aldığı Room filmi.

the revenant ve room 2016 Oscar En iyi Film adayları ile hazırlanan illüstrasyonlar

  • Bilim-Kurgu filmlerinin ağa babası olan Ridley Scott’ın yönetmenliğini yaptığı ve başrollerinde Matt Damon, Jessica Chastain ve Kristen Wiig’in yer aldığı The Martian filmi.
  • George Miller’ın yıllar sonra yepyeni bir tekrar filmi ile karşımıza çıktığı, Tom Hardy ve Charlize Theron’un başrollerinde oynadığı Mad Max: Fury Road filmi.

the martian ve mad max 2016 Oscar En iyi Film adayları ile hazırlanan illüstrasyonlar

  • Yönetmen koltuğunda John Crowley’in oturduğu ve Saoirse Ronan, Emory Cohen ile Domhnall Gleeson’ın başrollerinde yer aldığı Brooklyn filmi.
  • Steven Spielberg’in yönetmenliğini yaptığı ve usta oyuncu Tom Hanks’in başrolünde oynadığı Bridge of Spies filmi.

brooklyn ve bridge of spies 2016 Oscar En iyi Film adayları ile hazırlanan illüstrasyonlar

  • Birdman filmi ile En iyi Başrol Erkek Oyuncusu adaylığı da bulunan Michael Keaton’ın da başrollerinde yer aldığı Tom McCarthy’nin yönetmenliğini yaptığı The Spotlight filmi.
  • Christian Bale, Steve Carell, Ryan Gosling ve Brad Pitt ile kadrosu tam anlamıyla bir Şampiyonlar Ligi olan The Big Short filmi.

the spotlight ve the big short 2016 Oscar En iyi Film adayları ile hazırlanan illüstrasyonlar