John Wick (2014) Film İncelemesi

3229

Sıra geldi uzun zamandır gelmesini beklediğim John Wick’e… Keanu Reeves‘in başrolü Michael Nyqvist ve Game of Thrones‘te Theon Greyjoy rolüyle tanıdığımız Alfie Allen’la paylaştığı John Wick ilk izlenimlere göre bize Aksiyon ve Gerilimi eşit dozda sunacağa benziyor.

John Wick (2014) Film İncelemesi

- Reklamlar -

Karısını da kaybettikten sonra hayatta hiçbir şeyi kalmayan John Wick‘in elinde karısından kalan minik köpeğidir.

Her şey Iosef Tarasov (Greyjoy)’un John’a sataşmak için arabasının fiyatını sorması ve arabasını çok seven John’dan ters cevap almasıyla başlıyor. Bu kısma kadar Türkiye’deki herhangi bir mahallede olabilecek ipsiz sapsız tiplerin sırf kavga çıkarmak için salça olmasına benziyor tabii ki :)

Karısını da kaybettikten sonra elinde kaybedebileceği hiçbir şey kalmayan John Wick uğradığı saldırı sonrası hırslanarak Tarasov’lara savaş açmaktadır. Tarasov’lar kendilerini neyin beklediğini bilmeden beklemeye devam ededursunlar filmin ilerleyen dakikalarında ortaya çıkan Bayan Perkins’in performansı da takdire şayandır.

İyi bir dizi izleyicisiyseniz Fringe’ten tanıdığımız Phillip Broyles (Lance Reddick) ‘u görmüş olmak da sizi sevindirecektir.

Şimdiden iyi seyirler.

John Wick Fragmanı

John Wick (2014) Film İncelemesi

Müzik - 7
Görsellik - 7
Oyuncu Performansları - 8
Yönetmen - 7
Senaryo - 7

7.2

Efsane

John Wick, Keanu Reeves'in 28 Kasım'da vizyona girecek olan Aksiyon ve Gerilim dolu son filmidir. Mutlaka izlenmesi gerekenlere arasında!

User Rating: 4.75 ( 2 votes)
Önceki İçerikPrisoners / Tutsak (2013) Film İncelemesi
Sonraki İçerikNorveç Film Günleri Başlıyor
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)