Matrix 4, Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss ve Lana Wachowski ile Geliyor

509

Evet doğru duydunuz! Matrix 4 geliyor! Variety‘nin özel haberiyle ortalığı bir anda karıştıran bu haber ne mutlu ki doğru! Lana Wachowski’nin yazıp yöneteceği, başrollerinde Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’ yer alacağı yeni The Matrix filmi, yapımcı şirketi Warner Bros. tarafından da duyuruldu. Serinin dördüncü filmi olacak bu yapımın çekimlerine 2020 yılında başlanması bekleniyor.

Matrix 4, Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss ve Lana Wachowski ile Geliyor

- Reklamlar -

7’den 70’e hepimizin hastası olduğu, sinema tarihinin unutulmaz film serileri arasında yer alan The Matrix, uzun yılların ardından geri dönüyor. “Project Ice Cream” kod adı kullanılarak gizlilik içerisinde yürütülen bu operasyon sonunda gün yüzüne çıktı! Serinin dördüncü filmi olacak The Matrix 4 için resmi açıklama ise Warner Bros. Picture Group başkanı Toby Emmerich’ten geldi.

The Matrix 4 Ne Zaman Vizyona Girecek?

2020 yılında çekimleri başlayacak The Matrix 4 filmi için; Wachowski Kardeşler’den Lana’nın The Matrix evrenini yepyeni versiyonu ile bizlere sunacak olmasının büyük heyecanını taşıyan Emmerich, bir güzel haber daha geldi.

Lana Wachowski‘nin yazıp yöneteceği The Matrix 4 filminin başrollerinde yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu seride efsaneleşen Neo rolüyle Keanu Reeves ve Trinity rolüyle Carrie-Anne Moss yer alıyor olacak.

The Matrix 4 Geliyor

Senaryoyu Lana ile birlikte Sense8 dizisinde de yer alan Aleksander Hemon ve David Mitchell kaleme alıyor olacak. Yeni The Matrix filminin konusu ile ilgili bir detaya hakim olmasak da başrollerde Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’un Neo ve Trinity rolleriyle geri dönecek olması, hikayenin kaldığı yerden (ya da farklı bir evrende) devam etme ihtimalini kuvvetlendiriyor.

Ayrıca filmin IMDB sayfasına göz attığımızda oyuncu kadrosunda Daniela Harpaz isminde bir kişi gözümüze çarptı. Bu kişinin daha önce bir filmden ziyade sesiyle Video oyunlarda yer almış olması ise “Acaba bir robotu ya da Ana Makine gibi bir şeyi mi seslendiriyor olacak?” sorularını da beraberinde getirdi.

The Matrix Revolutions filminden tam tamına 17 yıl sonra duyurulan The Matrix 4 filmi için şimdilik elimizdeki bilgiler bu kadar. İlerleyen zamanlarda bilgiler geldikçe sizlerle paylaşıyor olacağız.

Önceki İçerikJames Franco’nun Zeroville Filminden Sonunda Fragman Geldi
Sonraki İçerikGuillermo del Toro’nun Antlers Filminden Fragman Geldi
Daimi olmasa da arada bir uğrayıp buralara neşe veren, kurduğu cümleleri ile bizleri mutlu eden nadide yazarların filminebandim için ürettikleri yazıları burada paylaşıyoruz. Sen de "Benim yazımı da yayınlayın" diye düşünüyorsan mail adresimiz aşağıda :)