Prisoners / Tutsak (2013) Film İncelemesi

3003

Şimdi sırada Prisoners / Tutsak filmi var… Jake Gyllenhaal ve Hugh Jackman‘ın başrollerini paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda Denis Villeneuve yer alıyor.

Prisoners / Tutsak (2013) Film İncelemesi

- Reklamlar -

Film, Keller Dover ve Franklin Birch’ün kızlarının gizemli bir şekilde ortadan kaybolması ile başlıyor. Dedektif Loki, Dover ve Birch ailelerine yardımcı olmak ve bu olayı çözmek için devreye giriyor. İpuçlarını bir yandan Loki toplamaya çalışırken, Keller Dover da içini rahatlamak için kendi ipuçlarını takip ederek kızını bulmaya çalışıyor.

Derken, her iki adam da bir karavanla ilgili ulaştıkları ipuçlarını kovalarlarken Keller Loki’den önce Alex Jones’u (tipten de kaybediyor zaten) buluyor ve kendince cezalandırmaya, kızının yerini öğrenmeye çalışıyor. Alex’in ağzının ve burnunun yerini değiştirdikten sonra o gizli kelimeyi alıyor ağzından…

Olay da bu kelimeden sonra karma karışık bir hal alıyor. Keller ve Loki’yi de belirli aralıklarla karşı karşıya getiren bu olay bizi gerdikçe geriyor.

Empati yaparsanız Keller’ın yaptıklarının neredeyse aynısını siz de yapar, ilgisi düşük gibi görünen devlet memurlarından önce kızınıza kavuşmak isterdiniz diye düşünüyorum.

Suçlunun mu mağdur, mağdurun mu suçlu olduğunun tam olarak belli olmadığı, gizemin gerilimin sürekli had safhada yaşandığı Denis Villeneuve yapımı olan Prisoners / Tutsak kesinlikle izlemeniz gereken gerilim filmlerindendir.

Şimdiden iyi seyirler.

Prisoners / Tutsak Replikleri

En iyisini iste, en kötüsüne hazırlıklı ol.

Kızını bulduğunda seni affedecek, bulamazsan her türlü senden nefret edecek.

Büyükbabanın bana öğrettiği en önemli şey neydi biliyor musun? Hazırlıklı olmak. Fırtına, sel, ne olursa olsun. Marketlere artık yiyecek gelmediğinde, benzin tükendiğinde. İnsanlar birbirine sırt çevirir ve bir anda ölüm ile arandaki tek şey sadece kendin olursun.

Prisoners / Tutsak Fragmanı

Prisoners / Tutsak (2013) Film İncelemesi

Müzik - 6
Görsellik - 7
Oyuncu Performansları - 9
Yönetmen - 8
Senaryo - 8

7.6

Harika

Prisoners / Tutsak (2013), Denis Villeneuve'ün Aaron Guzikowski'nin eserini sinemaya uyarladığı, empati üzerine kurulu gerilimi had safhadaki filmi.

User Rating: Be the first one !
Önceki İçerikThe Fault in Our Stars / Aynı Yıldızın Altında (2014) Film İncelemesi
Sonraki İçerikJohn Wick (2014) Film İncelemesi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)