Kod Adı: KOZ Filmi Vizyona Girdi

1950

Gezi olaylarını, 17 ve 25 Aralık operasyonlarının hedeflerini; yani kısacası Türk siyasi tarihinin yakın geçmişte yaşadığı tüm olayları irdeleyen Kod Adı: Koz filmi 13 Şubat’ta vizyondaki yerini alacak.

Kod Adı: KOZ Filmi Vizyona Girdi

- Reklamlar -

Kod Adı K.O.Z.: Maskeler düşüyor, içeriğindeki gündem maddeleriyle adından oldukça söz ettirecek gibi. Film özellikle günümüzü göz önünde bulundurursak oldukça cesaret içeriyor. ”Olaylar ve kişiler tamamen hayal ürünü” desek de inanmayın.

Slogan olarak “Bilinenler mi doğru, öğrenecekleriniz mi?” cümlesinin seçilmesiyle bile kime seslendiği net olarak belli olan Kod Adı: Koz filmi; fragmanında işlediği konularla da biraz sivri bir dil kullanmış. Fragmanda gördüğümüz kadarıyla;

  • Fetullah Gülen Cemaati’nin oluşumu.
  • Bu oluşumun devlet içindeki rolü
  • Başbakan suikasti planı
  • Muhsin Yazıcıoğlu ve helikopterinin gizemli bir şekilde düşmesi(!)
  • Cemaat ve İktidar arasındaki soğuk savaş.

İsminin de “Koz filmi” oluşuyla “Biz kozlarımızı oynuyoruz sıra sizde!” dercesine yapılmış bir hareket mi bu? Bunun beyazperdeye aktarılması ne kadar doğru? Gişe beklentisi olmadan yapıldığı açık bir şekilde belli olan filmin amacı dikkat çekmek ve kendilerince doğruyu anlatıyor olmak olduğu için sırf “Cephenin bu tarafı olaylara nasıl bakmış acaba?” diye merak ederek filmi izlemeye gidilebilir.

Fragmanın altına gelen yorumlar da epey agresif olunca bu film nasıl bir tepki alacak koskocaman bir soru işareti! Bakalım görelim.

Kod Adı: K.O.Z / Koz Filminin Fragmanı

Önceki İçerikSeni Seviyorum Rio / Rio, Eu Te Amo Vizyona Girdi
Sonraki İçerikYeni Hitman Filminin Fragmanı Yayınlandı
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.