Daisy Ridley’li Ophelia Filminden Yeni Fragman Geldi

431

Daisy Ridley, Naomi Watts ve George MacKay‘in başrolünde yer aldığı ve Lisa Klein’ın romanından uyarlanan Ophelia filminden yeni bir fragman geldi.

Romantik dram türünde Lisa Klein‘ın kurgusal romanından Semi Chellas tarafından beyazperdeye uyarlanan film, Shakespeare‘in unutulmaz eserlerinden Hamlet’i farklı bir bakış açısıyla ele almaktadır. Entrikalarla dolu bir trajedinin yaşandığı bu hikayede Hamlet’e büyük bir aşk ile bağlanan Ophelia‘nın gözünden izliyor olacağız.

- Reklamlar -

Siyasi entrika ve yolsuzlukların kol gezdiği Orta Çağ Danimarka’sında geçen hikayemizde adalet sistemi tam anlamıyla çökmüş durumdadır. Adaletin yalnızca bir kelime olarak cümle içinde kullanıldığı imparatorlukta “Güvenilir” olarak gösterilen kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmemektedir. Bu kişilerin de ne kadar güvenilir olduğunun sorgulandığı bir ortamda kimse kendisini rahat hissetmemektedir. Olan biten şeylere rağmen kendine bir dünya yaratan kraliçenin en sevdiği hizmetçisi Ophelia, bu dünyanın keyfini sürmektedir. Hiçbir şeyin keyfini bozamayacağını düşündüğü sıralarda imparatorluğun karizmatik prensi Hamlet’e olan ilgisiyle birlikte değişmeye, çatırdamaya başlar. Kapalı kapılar ardında yürütülmeye çalışan ilişkileri son sürat devam ederken, hiç beklenmedik büyük bir ihanet ile sarayda yer yerinden oynar. İki arada bir derede kalan Ophelia’nın neye karar vereceği ise tam anlamıyla bir “Soru işareti”dir.

Ophelia filminin kadrosunda; Naomi Watts, George MacKay, Clive Owen, Tom Felton ve Dominic Mafham yer alıyor.

Yönetmenliğini Claire McCarthy’nin üstlendiği romantik dram filminin uyarlama senaryo ekibinde ise Semi Chellas yer alıyor.

28 Haziran’da Amerika’da vizyona girecek olan filmin ülkemizde ne zaman vizyona gireceği ise belli değildir.

Ophelia Filminin Fragmanı

Önceki İçerikYılın Korku Filmi: The Lodge’dan Fragman Yayınlandı
Sonraki İçerikAmandla Stenberg de Damien Chazelle’in Netflix Dizisi The Eddy’ye Katıldı
Konuk Yazar
Daimi olmasa da arada bir uğrayıp buralara neşe veren, kurduğu cümleleri ile bizleri mutlu eden nadide yazarların filminebandim için ürettikleri yazıları burada paylaşıyoruz. Sen de "Benim yazımı da yayınlayın" diye düşünüyorsan mail adresimiz aşağıda :)