Lupita Nyong’o Black Panther Filmi İçin Görüşüyor

696

Lupita Nyong’o son yılların yükselen değeri. Her ne kadar birçok kişi Star Wars: The Force Awakens‘teki Maz Kanata rolüyle kendisinden haberdar olmuş olsa da 12 Years a Slave (12 Yıllık Esaret) filmindeki performansıyla kazandığı En iyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar’ı ile kendisini kanıtlamıştı.

Meksikalı başarılı oyuncu şimdi gözünü bir Marvel filmi olan Black Panther’e dikmiş. The Hollywood Reporter‘ın haberine göre başrolünde Chadwick Boseman’ın olacağı filmde kendisine eşlik etmesini istediği kişinin Lupita Nyong’o olduğunu söylemiş.

- Reklamlar -

Lupita Nyong’o Hangi Rolü Canlandıracak?

Filmde hangi rolde yer alacağı konusunda herhangi kesin bir bilgi olmasa da Black Panther‘in Alter Egosu olan T’Challa’nın sevdiği olabilme ihtimalinin çok yüksek olduğu konuşuluyor. O karakter de Dora Milaje‘den başkası olamaz tabii ki. Dora Milaje karakteriyle de ilgili birkaç bilgi verelim. Kendisi Black Panther’in tamamı kadınlardan oluşan üst seviyedeki korumalarının başı, hatta Kraliçesidir. Hatırlarsanız Captain America: Civil War‘da da kısa bir süre kameraya görünmüştü. Tabii ki bu Lupita değil, Danai Gurira!

Creed filminin de yönetmeni olan Ryan Coogler’ın yöneteceği filmin senaryosu henüz yazım aşamasındadır. 2017 yılının başında çekimleri başlayacak olan film 2018 yılı Şubat ayında vizyonda olması bekleniyor.

Marvel Sinematik Evreni‘nin yeni filmlerinden biri olacak olan Black Panther’in oyuncu kadrosu ise ne yazık ki belli değil. Son olarak Andy Serkis ile Ulysses Klaue / Klaw karakteri için görüşmeler yapılmıştı ancak henüz resmi anlaşma imzalanmamış olarak görünüyor. Avengers: Age of Ultron‘da da aynı rolde yer alan Serkis’i bu filmde de görmek iyi olacaktır.

Bakalım, görelim…

Önceki İçerikAlice Through the Looking Glass Özel Bir Video Geldi
Sonraki İçerikÜnlülerin Yaşlılık Halleri Hiç Bu Kadar Farklı Olmamıştı
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)