Minas Tirith Gerçekten Yapılabilir Mi?

2604

Eminim bir çoğunuzun memleketi olarak gördüğü bir yerdir Minas Tirith. J. R. R Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi üçlemesi ile hayatımıza giren ve The Return of the King filminde karşımıza çıkan Minas Tirith gerçek olsun diye bir grup mimar kolları sıvamış anacım. “60 gün içerisinde de 1.8 milyar Sterlin bulabilirsek çalışmalara başlarız” demişler. Evet resmen çıldırmışlar. Ama bu girişim heyecanlanmamıza yetti doğrusu.

Baksana şu güzelliğe…

- Reklamlar -

Minas Tirith Gerçekten Yapılabilir Mi?

Bir indiegogo sayfası açarak (buradan) bağış toplamaya başlamışlar. Dilimiz döndüğünce bu çılgın mimar ve mühendisleri dinleyelim:

  • Yüzüklerin Efendisi filmindeki güzelliği, yaratıcılığı ve ilham veren mimarisiyle bizleri kendine hayran bırakan Minas Tirith’i inşaa etmek isteyen, mimar ve mühendislerden oluşan iddialı bir ekibiz.
  • Tolkien’in çalışmalarına aşık mimarlar olarak, bu yapıyı turistik bir yer olmaktan çok dünya üzerinde yaşanılası en güzel yer olarak yapacağımıza inanıyoruz.
  • Sürdürülebilir büyüme ve yüksek yaşam kalitesi sağlayan hem ticari hem de bir konut projesi yapmayı hedefliyoruz.
  • 60 günde 1.85 milyar Sterlin toplamayı hedefliyoruz. Çok olduğunun farkındayız ancak bu paranın 15 milyon Sterlini zemine, 188 milyon Sterlini emeğe ve 1.4 milyar Sterlini ise malzemesi için harcanacaktır.
  • Paranın geri kalanı ise 2053 yılına kadar bakım ve kamu hizmetlerine ayırılacaktır.
  • Hedefimiz, 2016 yılının sonuna kadar Minas Tirith üzerinde çalışmak ve 2023 yılı sonuna kadar da projeyi tamamlamaktır.
  • Son olarak ise “Lütfen bu rüyayı gerçek yapabilmek için bize yardım edin ve bu projeyi çevrenize olabildiğince yayın!

Öncelikle bu açıklamalardan sonra ben:

Minas Tirith Gerçekten Yapılabilir Mi?

Olur da başarabilirlerse “Ölmeden önce kesinlikle gitmem gereken yerler” listesinin birinci sırasına yerleşir Minas Tirith! 15 Sterlin ile ölümsüz hale gelebilirim resmen! Müthiş bir proje.

Bu arada tarihlere dikkat ettiyseniz adamların 2023 projesi vs. Bizim 2023 projemiz…Bilemiyorum neyse…

Olsun da gidelim ya n’olur!

Bonus: Gandalf’ın Minas Tirith’e Yardırışı

Önceki İçerik14 Ağustos’ta Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi
Sonraki İçerikŞilili 33 Madenciyi Anlatan The 33’ten Fotoğraf ve Afiş Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)