14 Ağustos’ta Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

1311

Tam da yaz bitiyor derken şu olana bakın. Tadından yenmeyecek filmler geliyor, geçiyor.. Bu hafta da vizyonda, yanından geçilmeyecek, afişine dahi bakılmayacak filmlerin yanında izlenilesi filmler var! Her zamanki gibi öncelikli olarak hangi filmlerin vizyona girdiğini sıralayalım. Daha sonra detayları ile haftanın filmini beğeninize sunalım.

  1. Dünyanın Sonu
  2. Üç Harfliler
  3. Merdiven Baba
  4. Tatil Zamanı
  5. Geçmişten Gelen
  6. Barbie Prenses ve Rock Star
  7. 61. Bölge

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Filmleri kısaca özetleyip elemek gerekirse eğer; tabi ki aramızdan ilk ayrılan isim Üç Harfliler oluyor. Ne gerek var korkmaya? Hayır ne gerek var yani? Ben hep korku filmi konusunda kaçak dövüşmüşümdür.

- Reklamlar -

61. Bölge

61. Bölge Cuma Uğurlu’nun yönetmenliğinde gerçekleştirilen yapım. Bir mafya ve intikam hikayesi anlatılan filmde çekimler Of’ta gerçekleştirildi. Enteresan bir yapım olabileceğini düşünüyorum ama çok da değil. Yani haftanın filmi olmaya yetmez.

Dünyanın Sonu

Barbie hakkında konuşmuyoruz :) Dünyanın Sonu, Amerikan yapımı bir korku filmi. Derek ve Clif adlı iki arkadaş dünya turuna çıkarlar ancak bir süre sonra Derek vücudunun kendisine oyunlar oynadığını fark eder. Artık kontrol kendisinde değildir. Bunu da yolculukta çektikleri videodan çıkartacaklardır. IMDB puanı 6.6 olan film, haftanın filmi değil.

Merdiven Baba

Merdiven Baba, Hasan Tolga Pulat‘ın yönetmenliğinde gerçekleştirildi. Komedi ve dram unsurlarını bir arada yaşatan eserin baş rollerinde Hacı Ali Konuk, Esra Dermancıoğlu, Emin Gümüşkaya, Aşkın Şenol, Özlem Balcı var. Bir havaalanında çalışan Fazlı, karısı tarafından terk edilmiştir. Onu geri kazanmanın tek yolu ise araba almaktadır fakat onun alabileceği tek araba uçak merdiven aracıdır…

Tatil Zamanı

Tatil Zamanı, eğlenmek isterseniz eğer bu haftayı bu filmi izleyerek değerlendirebilirsiniz. Rusty Griswold 30 yıl önce anne ve babasıyla yaptığı unutulmaz Walley World tatilini bu kez eşi ve çocuklarıyla tekrar etmek ister ve yola çıkarlar. Tabi ki başlarına gelmeyen kalmaz.

The Gift – Geçmişten Gelen

Kesinlikle açık ara farkla haftanın filmi. Dram, gerilim ve gizem unsurları bir arada olsun diyorsanız buyurun. Senaryosunu ve yönetmenliğini Joel Edgerton‘ın üstlendiği filmin aynı zamanda baş rol oyuncusu da kendisi.

Ağırlıkla komedi türündeki yapıtlarla tanıdığımız Altın Küre Ödüllü oyuncu Jason Bateman bu filmle birlikte ilk kez bir korku türü örneğinde karşımıza çıkıyor. Simon ve Robyn yeni evli bir çifttir. Her şey yolunda giderken, Simon’ın bir lise arkadaşıyla karşılaşması tüm yaşamlarını alt üst eder. 20 sene önce Simon ve Gordo arasında gerçekleşen bir olayın unutulmaması ve büyümesi ile gelişen olaylar konu ediliyor.

Önceki İçerikUnfriended / Sanalüstü Film İncelemesi
Sonraki İçerikMinas Tirith Gerçekten Yapılabilir Mi?
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.