PK (2014) Film İncelemesi

4972

PK bir şehirdeki yabancının düşünceler komedisidir. PeeKey (Aamir Khan) daha önce kimsenin sormadığı sorular sorar. Bunlar masum, çocuk gibi sorulardır ama cevapları enteresandır. PeeKey’in masum gözlerini gören insanlar kendi monoton hayatlarını gözden geçirirler, PeeKey’in sadık arkadaşları ve dostları olur, kırık kalpleri düzeltir öfkeleri dindirir. PeeKey’in çocuksu merakı kendisi ve milyonlarca insan için manevi bir yolculuğa dönüşür. Film karmaşık felsefelerin iddialı ve benzersiz yönlerini orijinal bir şekilde ortaya koyuyor.

PK (2014) Film İncelemesi

- Reklamlar -

PK (2014) Film İncelemesine Başlayalım

Başka bir gezegenden Dünya’ya gelen PeeKey, aracından iniş yapmasından dakikalar sonra gezegenine dönmesini sağlayacak olan kolyesini çaldırır. Her ne kadar peşinden koştursa da yetişemez ve yolun ortasında kalır. Şehir merkezine ilerleyince bir araba çarpması sonucu bayılır ve hastaneye kaldırılır, dil bilmediğinden dolayı konuşamayan ve söylenenleri anlayamayan PeeKey sadece etrafına bakmakla yetinir. Hafızasını kaybettiği öngörülünce ona çarpan adam onu kendi yanına alır. Bu sürede insanların ellerini tutunca kendisine bilgi aktarabilen PeeKey’nin birçok başarısız denemesi olmuştur. Sonunda dili kendine aktarmayı başarınca kolyesinin peşine düşer. Kolyesini bulmak için Delhi’ye gelir ve burada Jaggu ile karşılaşır.

Kolyesini bulma yolunda, insanlarla tanışması, hiçbir şey bilmediği için insanlara sorduğu sorularla öğrenmeye çalışan küçük çocuk tarzı ile PeeKey’in macerasını ve insanlara verdiği dersi izliyoruz bu filmde.

Filmi bir arkadaşım önerdiği zaman komedi filmi olarak görmüştüm, yani dram kısmını okumamıştım. Filmin sonunda dedim ki; ‘’Komedi filminde bu kadar ağladıysam, romantik, dram filmlerinde daha beter olmam lazım.’’ Sonra size bu tavsiye yazısını yazmak için araştırmaya koyulunca filmin konusunda dram ve romantik olduğunu da gördüm.

Birçok en sevdiğim filmim var ama artık en çok sevdiğim film bu film olacak bir süre hiç abartmadan söylüyorum. Bir çok türün bir filmde bu kadar güzel toplanması ve özellikle bilgi verici, insanı şaşırtan bir film olması beni çok etkiledi. Ayrıca Aamir Khan farkını bu filmde de görüyoruz. Usta oyunculuklar, mest eden şarkılar, insanı sürekli sırıtmak durumunda bırakan danslar, harika bir film! Hani derler ya, hem güldüren, hem düşündüren.

Filmde birçok dini inanışa yer verilmiş, saygı duyularak yapılan bir film olmuş ve sonunda da güzel bağlamışlar. Bu konuda pek yorum yapmak istemiyorum açıkçası, herkesin görüşü kendine. :)

Film için olumsuz hiçbir düşüncem yok açıkçası. Oyuncular, ses, görüntü, şarkı, senaryo, yönetmen her şey çok içime sindi. İzlemenizi şiddetle tavsiye ettiğim; sizle kalmayıp tanıdıklarınıza tavsiye etmenizi isteyeceğim bir film!

O zaman; keyifli seyirler dilerim. ^^

PK (2014) Fragmanı

PK (2014) Film İncelemesi

Müzik - 8
Görsellik - 7
Oyuncu Performansları - 8
Yönetmen - 8
Senaryo - 9

8

Çok iyi

Bir Aamir Khan klasiği. Yine çok iyi!

User Rating: Be the first one !
Önceki İçerikŞilili 33 Madenciyi Anlatan The 33’ten Fotoğraf ve Afiş Geldi
Sonraki İçerikKitaptan Uyarlanan En iyi 10 aşk filmi
ayipamabu
Biraz kitap, biraz film, biraz müzik, biraz fotoğrafla bir ömür yaşatıyorum kendime.