Pokemon Filmi İçin Savaş Başladı

1256

Pokemon filmi geliyor, geliyor mu?, yapılacak mı? kim yapacak? gibi sorular artık bir anlam kazanıyor. Ama bir sorun var! Filmin haklarını kim satın alacak? The Hollywood Reporter‘ın haberine göre Thomas Tull’un Legendary şirketi ile Warner Bros. ve Sony tam anlamıyla bir savaş içine girmişler.

Pokemon Filmi İçin Savaş Başladı

- Reklamlar -

Pokemon Filmi İçin Çıkan Teklif Savaşı

Legendary şirketinin bu savaşta bir sorunu bulunuyor. Yönetici kadrosu ve yatarımlarıyla aralarında bir ortaklıkta bulunan Çin’in Wanda şirketi. Malum Japonya ve Çin arasındaki gerginlikler devam edeken The Pokemon Company bu şirkete haklarını satmaya pek sıcak bakamıyor. Bu da Warner Bros. ve Sony’nin elini epey güçlendiriyor.

Hakları kim alırsa alsın, güzel bir animasyon ile karşımıza gelsin yeter!

Japon oyun yapımcısı Satoshi Tajiri tarafından yaratılan, hayali canlıları konu alan oyun, anime, manga ve kart oyunu serisi olan Pokemon. Video oyun şirketi Nintendo’nun kurduğu The Pokémon Company tarafından yönetilmektedir.

İlk olarak Game Freak tarafından 1996’da RPG olarak Game Boy için çıkmıştır. Amerika’da ise 1998 yılında piyasaya sürülmüştür. Yine Nintendo’nun sahibi olduğu Mario serisinden sonra dünyadaki en başarılı video oyunu tabanlı medya ürünüdür.

Pokémon dünyasındaki canlılara da yine “Pokémon” adı verilir. İlk jenerasyon 151 Pokémon’dan oluşmaktaydı. Günümüzde 6 jenerasyon ve 719 Pokémon bulunmaktadır.

2014 itibariyle Pokémon 17. sezonda 800’den fazla bölümü ile devam eden anime, 17 sinema filmi, 9 kısa film, 12 seride 24 oyun ve 40’dan fazla yan oyundan oluşmaktadır.

Özellikle Amerika’da ciddi bir hayran kitlesi bulunan bu film için adı geçen şirketlerin birbirlerini boğazlamalarına şahit olacağız!

Pokemon Filmi Öncesi 20. Yıla Özel Super Bowl Videosu

Önceki İçerikDeadpool (2016) Film İncelemesi
Sonraki İçerikDwayne Johnson ve Kevin Hart Jumanji’de Rol Alacak
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)