Queen of Katwe fragman ve posteri geldi

0
489

Queen of Katwe, Uganda’da satranca olan merakını dünya şampiyonluğuna kadar taşıyan genç bir kızın hikayesi. Kadrosunda Golden Globe adaylığı bulunan David Oyelowo (Selma, Interstellar), Oscar Ödüllü ve Tony Ödülü adaylığı bulunan Lupita Nyong’o (12 Years a Slave, Star Wars: The Force Awakens) ve yeni katılan Madina Nalwanga’nın yer aldığı film etkileyici hikayesiyle adından söz ettireceğe benziyor.

Queen of Katwe Filmi

Uganda’nın küçük bir köyünde ailesiyle birlikte zorlu yaşam şartlarında hayatta kalmaya çalışan Phiona Mutesi’nin (Nalwanga) hikayesinin anlatıldığı filmde Phiona’nın annesi Harriet’ın (Nyong’o) bu hayatı biraz olsun iyi bir yola sokmak için gördüğü şiddet ve hakaretleri göz ardı ederek ne pahasına olursa olsun çocuklarına bakmaya çalışır. Pazarda sebze satarak hayatlarını kazanmaya çalışan ailede Phiona’nın normalde çocuklara futbol öğretmenliği yapan Robert Katende (Oyelowo) ile tanıştıktan sonra aynı zamanda onun bir satranç öğrenmeni de olduğunu öğrenir. Ardından Phiona’nın satranca olan merakı günden güne artarak devam etmeye başlar.

Phiona’daki yeteneği gören Katende bu cevherin işlenmesi gerektiğinin de farkına varır. İçindeki potansiyeli inanılmaz bir şekilde kullanan Phiona, artık büyük şampiyonalara katılabilecek kapasiteye kavuşur. Kızının hayal kırıklığı yaşamasından korkan Harriet ise bu durumu pek desteklememektedir. Girdiği ilk yerel şampiyonadan galibiyetle ayrılan Phiona’yı artık durdurmak çok zordur ve dünya şampiyonu olmaması için artık önünde bir engel yoktur.

Mira Nair (Monsoon Wedding) tarafından yönetilen filmin senaryosu Tim Crothers’ın aynı isimli romanından William Wheeler (The Hoax) ile beyaz perdeye uyanlanmıştır. Lydia Dean Pilcher (The Darjeeling Limited) ve John Carls’ın (Where the Wild Things Are) yapımcılığını yaptığı filmin yönetici yapımcıları ise Will Weiske ve Troy Buder’dır.

Film Amerika’da 23 Eylül’de vizyona girecek iken ülkemizde henüz ne zaman vizyona gireceği belli değildir.

Queen of Katwe Fragmanı

Queen of Katwe Afişi

Queen of Katwe Filmi Poster

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir