Queen of the Desert’tan Taptaze fragman!

0
1031

İlk fragmanı Ocak ayında yayınlanan, başrollerini Nicole Kidman ve Robert Pattison’ın paylaştığı Queen of the Desert’tan ikinci fragman yayınlandı!

Gezgin, yazar, tarihçi, kaşif, haritacı ve arkeolog olan; İngiliz Gizli Servisi’nin üyesi olan Gertrude Bell’in hikayesini anlatan film, 20. yüzyılın sonunda İngiliz İmparatorluğu’nda karakterin siyasi figürünü de konu alıyor. Eğitimli genç bir kadın olan Gertrude Bell, İngiltere’den aşk hayatının olumsuzluğu ayrılır, Tahran’ı seyahate çıkar.

Queen of the Desert

Kumar tiryakisi bir diplomat olan Henry Cadogan’la yaşadığı trajik bir ilişkiden sonra, özel hayatını bir kenara koyan Bell, bölgeyi kaşif olarak gezmeye başlar. Yen, diller öğrenen, edebi çeviriler yapan Bell, Kahire, Basra ve Bağdat’ta Müslüman liderler ile tanışır, cesareti ve saygılı kişiliğiyle onların güvenini kazanır.1. Dünya Savaşı sonrasında yeni sınırların tanımlanması için Doğu ve İngiliz İmparatorluğu arasında bir arabulucu olarak görevlendirilir. Bu önemli görevini yerine getirmeye çalışırken, aşk yeniden onu bulacaktır.

Berlin Film Festivali’nde yayınlanıp olumsuz eleştiri alan film birçok sinemasever tarafından merakla bekleniyor!

Fragman

Queen of the Desert Filminin Fotoğrafları

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz