Sense8 Dizisinde Van Damme Değişimi

4638

2015 yılının en çok konuşulan ve en yaratıcı dizileri arasında yerini alan bilimkurgu ve gerilim dizisi, Wachowski Kardeşler‘in alametifarikası Sense8‘te, dizi 2.sezonuna demir almaya hazırlanırken oyuncu değişikliğine gidildiği haberi geldi kulaklarımıza.

Utanmadan yöneltme gafletine düştüğümüz “Aranızda hala Sense8’i izlememiş olanlar var mıııııı?” sorumuzun bizde yarattığı şaşkınlığı bırakarak ardımızda, Sense8’e yeni hayranlar kazandırma misyonumuzu yerine getirelim en azından diye düşündük. Dünya üzerinde farklı yerlerde zihinsel ve duygusal olarak birbirine kenetlenmiş birbirine yabancı 8 kişinin hikayesinin ve yaşadığı maceralarının anlatıldığı, özellikle LGBTİ karakterlere ve normun dışındaki varoluş ve hayatları merkezine almasıyla dikkat çeken, Matrix serisinin yaratıcıları Lily & Lana Wachowski ve J. Michael Straczynski imzalı dizi, 2. sezonuna demir almışken yaşanan oyuncu değişikliğiyle gündeme oturdu.

- Reklamlar -

Bahsi geçen 8 karakterden biri olan, Nairobi’de yaşayan Kenyalı nâm-ı diğer Van Damme; Capheus’u canlandıran Aml Ameen yerine 2.sezonda Toby Onwumere karşımıza çıkacak. Hem annesinin AIDS evresine geçmiş hastalığını tedavi ettirmek için Van Damme çizili bir toplu taşıma aracının şoförlüğünü yapan; Hem de Sun Bak’ın yenilir yutulur cinsten olmayan dövüş becerileri yardımıyla yaşadığı yere korku salan ve kendisini tehdit eden çetelerle mücadele eden Capheus’a “Van Damme” dediğimize bakmayın. Kendisi Van Damme gibi dövüş ustâdı değil, ona hayranlığıyla Van Damme takma adını kazanmış bir karakter. Ama Sun Bak sayesinde Van Damme olma hayali gerçekleşiyor çetelerle karşılaşmasında, diyor ve daha fazla spoiler vermeden sizi dizinin 1.sezonuna uğurluyoruz.

Bildiğiniz üzere 1. sezonda “Van Damme” Capheus’u Aml Ameen canlandırıyordu.

Sense8 Dizisinde Van Damme Değişimi

Aniden gerçekleşen bu oyuncu değişikliğinin kesin bir sebebi açıklanmamış olsa da aldığımız duyumlara göre; Ameen ile dizinin yapımcısı ve yaratıcılarından Lana Wachowski ile Berlin’de gerçekleştirilen 2. sezon senaryo okumalarında yaşanan çatışma, dizinin Hindistan’da süren çekim aşamasında daha da büyüyor ve bu da Ameen’in kadrodan çıkarılmasına sebebiyet veriyor.

2. sezonda ise Aml Ameen yerine Toby Onwumere’yi izleyeceğiz. Bakalım 2. sezon öncesi Sense8 bize daha hangi sürprizleri yaşatacak?

Sense8 Dizisinde Van Damme Değişimi

Sense8 2. Sezonuna Girerken

Bir yandan bu şekilde değişimler yaşanırken dizinin tumblr hesabından 2.sezona dair ağzımızı sulandıracak bir takım fotoğraflar paylaşıldı. Sense8’in adrenalinine ve uyandırdığı meraka ortak olmak için bakmadan geçmeyiniz, 2. sezon başlamadan ilk sezonu hatim ediniz!

Önceki İçerikCaptain America Filmleri ve Geçirdiği Evrim
Sonraki İçerikMichael Giacchino Doctor Strange’in Müziklerini Yapacak