Sicario (2015) Film İncelemesi

1437

Sicario filminde aksiyondan çok dram ve suç konusunu işlenmiş. Hatta aksiyon neredeyse yok denebilir. Bu yüzden sabırlı ve kaliteli film seven biriyseniz izleyin. Aksi taktirde sıkılıp yarısına bile gelmeden bırakacaksınız. Fakat hiç de sabırlı olmayan biri olarak şunu önereyim, bırakmayın ve sabredin.

Sicario (2015) Film İncelemesi

- Reklamlar -

Amerika ve Meksika’daki uyuşturucu kartellerinin durumu sanki bir film değil de yaşamdan kesitmiş gibi işlenmiş. Fakat garip tarafı, Amerika’yı savunan bir film değil, aksine Amerika ve Meksika arasında durumu, tarafsız olarak anlatan ve bu sayede silahların patladığı, Amerikan bayraklarının dalgalanarak propagandalarının yapıldığı basit filmlerden kolayca sıyrılabilecek bir yapım.

Yasalardan yana olan Kate (Emily Blunt), grupla birlikte gönüllü olarak girdiği mücadelede, aslında yasaların yeterli olmadığını anlamaya başlıyor ve o güne kadar yaptığı şeylerin ve inandıklarının yok oluşunu izlemek zorunda kalıyor. Ve filmden anlıyoruz ki, kartellerin yaptığı acımasızlıkların aslında Amerika’nın yaptıklarından hiçbir farkı yok…

Kate, gruba katılırken yanında ekip arkadaşı Reggie (Daniel Kaluuya)’nin de gelmesini ister. Olaylara dahil olduktan sonra kafalarında soru işaretleri oluşmaya başlar ve yanıt ararlar. Yem olarak kullanılmaya başladıklarını anladıktan sonra ise soru işaretleri daha da artar. Bunların sebebi ise grubu yöneten Matt (Josh Brolin) ve karısını, kızını katledenleri bulmak için her yolu denemeyi göze alan Alejandro (Benicio Del Toro)’dur.

Bu incelememde filmin içeriğine dair fazla bilgi vermek istemiyorum, çünkü izlerken bu film hakkında ne kadar az şey bilirseniz, o kadar iyi!

Tekrar dile getiriyorum, sabırlı olun, pişman olmayacaksınız.

İyi seyirler^^

Sicario Fragmanı

Sicario (2015) Film İncelemesi

Müzik - 8
Görsellik - 10
Oyuncu Performansları - 10
Yönetmen - 9
Senaryo - 9

9.2

Harika

Sicario filminde aksiyondan çok dram ve suç konusunu işlenmiş. Hatta aksiyon neredeyse yok denebilir. Bu yüzden sabırlı ve kaliteli film seven biriyseniz izleyin.

User Rating: Be the first one !
Önceki İçerikHispanik Bir Star Wars Nasıl Olurdu Diye Düşündün Mü Hiç?
Sonraki İçerikAll Eyez on Me Filminde Tupac’ı Canlandıracak Kişi Belli Oldu
ohadiyorum
PUAHAH diye gülmeyi severim. sarışın, mavi gözlü ve 1.90 değilim. 26 yıldır yaşıyorum, 35 yaşındayım.