Şirinler: Kayıp Köy (2017) Film İncelemesi

1225

Şirinler: Kayıp Köy filmini sizler için inceledik. Ne de olsa animasyon filmlerini ve klasikleri seviyoruz ama bu film pek olmamış ya. İzleyip gördük ki Şirinler: Kayıp Köy filmi sonuç olarak: Epey Vasat! Evet ne yazık ki öyle!

Şirinler: Kayıp Köy (2017) Film İncelemesi

- Reklamlar -

Öncelikle size şunu söylemeliyim ki; bu film bir devam filmi kesinlikle değil. Bu film, Şirinler 1 ve 2’den tamamen bağımsız bir film. Açıkçası bu film benim beklentilerimin çok aşağısındaydı. Nedense Şirinler‘den çok daha iyi bir film beklerdim. Ne de olsa çocukluğumuzun çizgi filmi öyle değil mi? Ama öyle olmadı…

Ancak Sony, her seferinde çocukluğumuzun çizgi filmlerini daha da rezil etmeyi başarıyor. Örneğin şimdiye kadar çıkmış olan 3 Şirinler filminin de IMDB puanına dikkat ederseniz çok düşük olduğunu görürsünüz. Hatta durun, sizin için buraya da yazayım:

  • Şirinler (2011) – 10/5,5
  • Şirinler 2 (2013) – 10/5,4
  • Şirinler: Kayıp Köy (2017) – 10/5,9

Sizin de gördüğünüz gibi, 3 filmin puanı da birbirinden kötü. O yüzden gitmenizi kesinlikle önermiyorum. Şimdi ise içerik kısmına geçelim:

Açıkçası film, gayet güzel bir şekilde başlıyor ve o şekilde ilerliyor ancak filmin görselliği gerçekten vasat. Bazı sahneler sanki, 3D bir filme 2D görüntü eklemiş gibiydi. Senaryo ise ortalama bir senaryoydu. Peki ya film neyi anlatıyor?

Şirinler: Kayıp Köy Konusu

Şirin Köyü‘nde hayat normal bir şekilde sürerken Şirine, tıpkı kendilerine benzeyen bazı yaratıklar görür. Şirin Baba, Kayıp Köy efsanesine inanmasa da Şirine, yanına Güçlü, Sakar ve Gözlüklü Şirin’i de alarak Kayıp Köy’ü bulabilmek için Yasak Orman’a doğru yola çıkıyor. Ancak Kötü Büyücü Gargamel’in de bu gizemli köyle ilgili planları vardır ve Şirinler’in oraya Gargamel’den önce ulaşması gerekmektedir.

Sonuç olarak film kesinlikle berbat ötesi bir filmdi ancak siz, “Ben çocuğumu götüreceğim o filmi beğenir mi?” diye sorarsanız cevabımız “Evet beğenir.” olur. Ve son olarak, eğer filme gideceksiniz ve filmin fragmanını henüz izlemediyseniz hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yine pek tabii ki sonuçta tercih sizin ama kendiniz için değil çocuğunuz için bu filme gidebilirsiniz…

Şirinler: Kayıp Köy Fragmanı

Şirinler: Kayıp Köy (2017) Film İncelemesi

Müzik - 4
Görsellik - 5
Oyuncu Performansları - 5
Yönetmen - 5
Senaryo - 4

4.6

Eh işte!

Güzel bir devam filmi olmamış.

User Rating: Be the first one !
Önceki İçerikGörevimiz Tehlike 6’nın Çekimleri Başladı
Sonraki İçerikThor: Ragnarok’tan İlk Fragman Geldi