Speedy Gonzales Filmi Geliyor

1217

Speedy Gonzales filmi sinemalara geliyor hem de live-action/animasyon bir arada sunulacak filmin detayları ise New Line/Warner Bros. cephesinden geldi. Looney Tunes’un klasik karakterlerinden biri olan Speedy Gonzales’in orijinal dildeki seslendirmesi ise 54 yaşındaki ünlü komedyen George Lopez’e ait olacak.

Speedy Gonzales Filmi Geliyor

- Reklamlar -

Speedy Gonzales Filmi Yönetmeni Kim Olacak?

Deadline‘ın paylaştığı habere göre “Meksika’nın en hızlı faresi” lakabıyla tanıdığımız bu küçük şey Speedy ismi ile Warner Bros. tarafından tamamı animasyon olacak bir şekilde beyaz perdeye gelmeye hazırlanıyormuş. Yönetmenliğini Meksikalı Aktör ve Yönetmen olan Eugenio Derbez (Instructions Not Included) üstlenecek iken orijinal seslendirmesini 1953’ten 1989 yılına kadar yapan Mel Blanc’ın mirasına da sahip çıkılmış olunacak.

Eugenio Derbez bu gelişme ile ilgili “Meksika’da Speedy Gonzalez izleyerek büyüdüm. O bizim için bir Süper Kahraman’dı ve belki de daha fazlasıydı. Bizim için devrimci liderler Simon Bolivar ya da Pacho Villa kadar önemli bir karakterdi. Küçük ve ufak tefek olan insanlar için cesaret verici bir yapıya sahipti. Bu karakterin beyaz perdeye gelecek olmasından dolayı çok heyecanlıyım. Meksikalı olmamın yanında ikinci ismimin de Gonzalez olması bu filmi benim için farklı kılan noktalardan bir tanesi olacak.” cümlelerini sarf etmiş.

Speedy Gonzales Filmi Senaryosu ve Yapımcıları

Rivers Edge Films’den Dylan Sellers, Eugenio Derbez ve 3pas Studios’tan Ben Odell’in yapımcılıklarını yapacağı filmin senaryosu ise Hank Nelken’a (Are We Done Yet?, Saving Silverman) emanet edilmiş. İngilizce ve İspanyolca versiyonlarını ayrı ayrı yazacak olan Hank’in işi pek kolay görünmüyor.

Yapımcılardan Dylan Sellers ise “Orijinal hikaye bizim için ana tema olacak.
Zenginden alıp fakire veren Robin Hood gibi bir karakter ile karşılaşacağınızı söylemem gerekiyor. Tabii ki bizim hikayemizde güçlüden alıp güçsüze veren biri olacak.”
 cümlelerini sarf etmiş.

Bu güzel haber sonrası şimdiden “Arriba Arriba! Andele Andele! Yeppa!” diyerek ortalıkta dolaşmaya başlayabiliriz.

Önceki İçerik4 Nisan Haftasının En İyi Gişe Filmleri
Sonraki İçerikKeanu Kedisi Kült Filmlerden Oluşan bir Takvim ile Karşınızda
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)