Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? Filmi Geliyor

407

Yılmaz Erdoğan‘ın kapalı gişe oynayan Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? tiyatro oyunu, 23 yıl sonra Netflix filmi olarak karşımıza geliyor. Merakla beklediğimiz ve oldukça heyecanlandığımız bu film için 9 Nisan’ı bekliyoruz.

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? Filmi Geliyor

- Reklamlar -

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? Filmi 9 Nisan’da Geliyor

Hazırlıkları tamamlanan filmin prömiyer tarihi belli oldu. Netflix Türkiye‘nin yaptığı tarih duyurusuna göre film; 9 Nisan 2021 tarihinde yayınlanacak ve izleyiciyle buluşacak.

Netflix Türkiye hesabından yayınlanan ve kısa sürede adından söz ettiren videoyu aşağıya iliştirdik. Filmin başrolünde daha önce Demet Akbağ‘ın canlandırdığı Gülseren karakterini; BKM’de son yılların çok konuşulan oyuncusu Ecem Erkek var. Ek olarak ilk tanıtımda da görebileceğiniz üzere; Tiyatro oyunundan görüntüleri gördüğümüz videonun geri kalanında ise Ecem Erkek ve performansı birkaç sahneyle tanıtılıyor.

Tiyatro oyununda, 1948 yılında İstanbul’da doğan Gülseren, dört rakamlı sayıları aklından çarpabilen üstün zekalı bir kadındır. Oyun 50 yıllık bir dönemde, arka planda Türkiye’nin panaroması eşliğinde Gülseren’in hayatından kesitler sunmaktadır.

Senaryo yine Yılmaz Erdoğan tarafından yazılmış fakat yönetmen koltuğunda o yer almadığını görüyoruz. Her Şey Aşktan ve Acı Tatlı Ekşi filmleriyle tanınan Andaç Haznedaroğlu’nu filmin yönetmen olarak izleyeceğiz. Filmin oyuncu kadrosunda Ecem Erkek dışında; Yılmaz Erdoğan, Atakan Çelik, Merve Dizdar, Devrim Yakut, Ushan Çakır, Bülent Çolak ve Engin Alkan gibi isimler var.

Son olarak heyecanla beklediğimiz bir yapım olan bu film için “Keşke bunu yapmasaydınız” demeyiz. Genel bu tip uyarlamalar aslı ile çok karşılaştırıldığı ve beklenti de hep üst seviyelerde olduğu için hayal kırıklığı da aynı seviyede oluyor…

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? Filminin Fragmanı

Önceki İçerikPeaky Blinders 6. Sezonuyla Ekranlara Veda Ediyor
Sonraki İçerik93. Oscar Adayları Belli Oldu
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)