The Fault in Our Stars / Aynı Yıldızın Altında

1
3813

The-Fault-in-Our-Stars-posterVİZYON TARİHİ: 27 Haziran 2014

TÜR: Dram, Romantik

SÜRE: 126 dk

YÖNETMEN: Josh Boone

SENARYO: Scott Neustadter & Michael H. Weber(Uyarlayan); John Green (Roman)

OYUNCULAR: Shailene Woodley, Ansel Elgort, Nat Wolff

ÜLKE: ABD


Geldik The Fault in Our Stars / Aynı Yıldızın Altında filmine…

Uzun zamandır bizi hüngür hüngür ağlatan bir film vizyona girmemişti ama Aynı Yıldızın Altında imdadımıza yetişti.

Hazel ve Gus farklı kanser türlerine sahip iki genç…Filmimiz Hazel’ın ailesinin zorla da olsa rehab gruplarına katılmaya itmesiyle başlıyor.

İçine kapanık karakterde olan Hazel, seanslardan birinden çıktığında Gus ile tanışmasıyla hayatında bir şeylerin değişeceğini fark ediyor. Gus, ağzındaki sigarayı içmeyerek “Bu sigara beni hasta edecek güçte ama ona bu gücü verecek olan da benim. Ona fırsat vermeyeceğim” diyerek Hazel’a ne kadar farklı bir yapıda insan olduğunu gösteriyor.

The Fault in Our Stars / Aynı yıldızın altında

Yavaş yavaş birbirlerine ısınan Hazel ve Gus yaptıkları paylaşımlarla hastalıklarını unutarak bizlere çok hoş anlar yaşatmaya başlıyor. Sonra Isaac ile tanışıyor Hazel 🙂 Garip bir aşk yaşayan Isaac belirli aralıklarla karşımıza çıkarak yüzümüzü gülümsetiyor. Hatta yaşadığı garip aşk son bulunca eski sevgilisinden hırsını çıkardığı sahnede epey eğleniyoruz.

Yaptıkları paylaşımlar arasında bir kitap da var. Hazel, Gus’ın ona verdiği kitabı yalayıp yutuyor. Tabii Gus da Hazel’in ona verdiği kitabı bir solukta bitiriyor. Ardından okudukları kitaplarla ilgili mesajlaşmaları başlıyor. Gus, Hazel’in verdiği ve çok sevdiğini söylediği kitabın yazarıyla Hazel’ı tanıştırmak ve kitabın sonuyla ilgili kafalarında oluşan soru işaretlerini sormak için yola çıkıyorlar.

Tabii beğendiğimiz yazar ve artistler hayallerimizdeki gibi olmayabiliyor. Hazel’ın da başına buna benzer bir olay geliyor ve hayal kırıklığına uğruyor.

İyiden iyiye kendilerini bize kabul ettiren çiftin hayatı Gus’ın hastalığının bir anda kötüye gitmesiyle kabusa dönüyor.

Bu kısmından sonrası biz izleyenler için ağlamakla geçiyor.

Yüreğinizi dağlayan birçok sahnenin yer aldığı The Fault in Our Stars / Aynı Yıldızın Altında filmini kaçırmamanızı öneririm.

Şimdiden iyi seyirler.

Fragman

The Fault in Our Stars Filminin Fotoğrafları

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
0 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir