The Founder Afişi Geldi

781

The Founder, başrolünde Michael Keaton (Birdman, Spotlight) ile Laura Dern’ün (Wild, Jurassic Park) yer aldığı ve John Lee Hancock’ın (The Blindside) yönetmenliğini yaptığı McDonald’s imparatorluğunun belgeselidir. Bu filmin afişi ise uluslararası dağıtımcısı olan The Weinstein Company tarafından yayınlandı.

Daha önce David Fincher‘ın The Social Network ve Paul Thomas Anderson‘ın There Will Be Blood filmleri gibi yapılacak olan The Founder filmi, 1940 yılında Richard ve Maurice McDonald tarafından ABD’nin Kaliforniya eyaletinin San Bernardino şehrinde açılan McDonald’s’ın Ray Kroc (Michael Keaton) tarafından bir sisteme bağlanması ve geliştirilmesini konu alacaktır. Dünya genelinde günde 69 milyon müşteriye hizmet veren bu restoran zincirinin hikayesi epey ilgi çekici olacağa benziyor.

- Reklamlar -

Ek bilgi: Ray Kroc’un kurduğu sistem McDonald’s’ın aksine hala birçok restoran tarafından kullanılmaktadır.

Laura Dern’ün Kroc’un uzun süre aşk acısı çektiği ve 1961 yılında boşandığı eski eşi Ethel’i canlandıracağını söyleyerek filmin diğer önemli oyuncuları ise Patrick Wilson, Linda Cardellini, Nick Offerman, John Carroll Lynch ve B.J. Novak’tır.

Yönetmen John Lee Hancock’a; Bu hikayeyi senaryolaştırma görevi Big Fan ve The Wrestler gibi filmlerin de senaryosunun uyarlayıcısı olan Robert Siegel’e emanet edilmiş. Yapımcıları ise FilmNation’dan Don Handfield ve The Combine’den Jeremy Renner’dir.

The Weinstein Co.’nun dağıtımcılığını yapacağı The Founder filmi Amerika’da 5 Ağustos tarihinde vizyondaki yerini alacak. Filmin ülkemizde ne zaman vizyona gireceği ise belirsizliğini koruyor.

The Founder Afişi

The Founder Afişi Geldi

Önceki İçerikNinja Kaplumbağalar 2 Yeni Fragmanı Geldi
Sonraki İçerikValerian Fotoğrafları Sonunda Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)