The Hogwarts Club Olsaydı Fragmanı Nasıl Olurdu?

636

The Hogwarts Club, 1985 yılında vizyona giren ve dönemin fenomeni olan The Breakfast Club gibi bir fragmanı olsa ne olurdu diye oturup düşünen Mashable Watercooler tarafından yapılmış bir fragman mashup videosunun ismi.

Efsaneleşmiş “A brain, a beauty, a jock, a rebel, and a recluse—before this day is over they’ll break the rules, bare their souls, take some chances, and touch each other in a way they never dreamed possible.” cümlesiyle başlayan filmi Harry Potter ile birleştirince izlemesi çok keyifli bir video haline gelmiş.

- Reklamlar -

Filmin bu slogandan meydana geldiğini hepimiz (En azından 80’li yılların sonunda çocuk olanlar) biliyoruz. Fakat büyücüler de eklenin farklı bir fragman ortaya çıkmış. 5 tane farklı özelliklere sahip olan çocuğun bir araya gelmesiyle de The Hogwarts Club ismi meydana gelmiş.

Belirli aralıklarla yayınladıkları videolarla gündemedeki tazeliğini koruyan Mashable Watercooler (Daha önce yaptıkları sayısız fragmanı ve mashup’ı sizlerle paylaşmıştık. Salak ile Avanak, Edge of Tomorrow ve Hangover Alfred Hitchcock gibi) Ekip bu sefer J.K. Rowling‘in yarattığı Harry Potter efsanesini John Hughes’ün The Breakfast Club efsanesi ile birleştirmiş.

Videodaki Hermione’nin beyin, Ron’un güzellik, Quidditch Şampiyonu olan Harry’nin jock, Draco’nun rebel ve Luna’nın da recluse sıfatlarını hak ettiğini söylemek mümkün.

The Hogwarts Club Karşınızda

Önceki İçerikFantastic Beasts Filminin Fragmanı Geldi
Sonraki İçerikCentral Intelligence Filminin Fragmanı Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)