The Revenant filminden etkileyici fragman

1
902

Kadroda Leonardo DiCaprio olunca akla gelen ilk şey “Acaba bununla Oscar alır mı artık ya?” oluyor. The Revenant filmiyle tekrar karşımıza çıkmaya hazırlanan DiCaprio’ya gönülden bir “Başarılar!” diyerek filmle ilgili detaylara geçelim.

Birdman ile En iyi Film ve En iyi Yönetmen Oscar‘ını alan Alejandro González Iñárritu’nun son filmi olan The Revenant, macera ve dram kategorisinde değerlendirilebilecek bir yapım gibi görünüyor. Konusu, 1820’lerde sınırda yaşamını devam ettirmeye çalışan korucunun (bize göre korucu) uğradığı baskının intikamını almak için çıktığı yolda bir ayı tarafından yaralanması ve zorlu kış şartlarında hayatta kalma mücadelesi vermeye çalışan Hugh Glass’ın hikayesidir.

the revenant 9 The Revenant filminden etkileyici fragman

Ayrıca kadroda yer alan bazı isimlere dikkat çekmek istiyorum:

Will Poulter (Bu nasıl aile! ve The Maze Runner filmlerinden tanıyoruz)

Will Poulter The Revenant filminden etkileyici fragman

Lukas Haas (Inception’daki Nash)

Lukas Haas The Revenant filminden etkileyici fragman

Domhnall Gleeson (Ex Machine’deki Caleb)

Domhnall Gleeson The Revenant filminden etkileyici fragman

İyi bir oyuncu kadrosuna sahip olan filmle ilgili beklentilerim epey üst seviyede. Yönetmeni de Alejandro González Iñárritu olunca ister istemez heyecan duymamak imkansız hale geliyor normal olarak.

Son zamanlarda oynadığı roller ile bizleri kendine hayran eden Tom Hardy DiCaprio’ya başrolde eşlik ediyor olacağı filmin ABD vizyon tarihi Ocak 2016 olarak görülüyor. Ülkemizde ne zaman vizyona gireceğine dair net bir bilgi olmamakla birlikte “Bu film kaçmaz abi!” görüşünde olanlardanım.

Fragman

The Revenant fragmanından birkaç kare