Wolverine Filmleri ve Geçirdiği Evrim

1063

Wolverine filmleri ve dizilerindeki geçirdiği evrimi yine harika bir video ile bizlere sunan Burger Fiction’ın yeni çalışması ile karşınızdayız.

Marvel Comics tarafından yaratılmış, yayınlanan çizgi romanlarda süper kahraman olarak beliren bir kurgusal karakter olan Wolverine, James Howlett ismiyle doğan fakat Logan olarak tanınan Len Wein, John Romita Sr. ve Herb Trimpe tarafından tasarlanmış ve yaratılmış bir karakterdir. Köken olarak sansargillerden geldiği için ellerinde üçer tane kemikten pençe bulunmaktadır.

- Reklamlar -

Marvel Dünyası‘nda X-Men, (New) Avengers, Incredible Hulk, Secret Defenders, Alpha Flight, Weapon X, HYDRA, S.H.I.E.L.D. gibi birçok grup ve çizgi romanda yer alan Wolverine, X-Men‘e; “All New, All Different” başlangıcında; Giant-Size X-Men’ çizgi romanının birinci sayısında (1975 yılında) katılmıştır.

Wolverine, Vietnam Savaşı sonrasında popüler olan o Amerikan kültüründe otoriteye uymayan, aykırı ve kahramanlık karşıtı bir karakter olarak gözlemlenmiştir. Öldürücü ve zalim gücü de 1980’lerin sonuna doğru tüm çizgi roman anti-kahramanları tarafından kullanılmıştır.

X-Men markasının en fazla ilgi gören kahramanı olan bu karakter, kendine özgü çizgi romanı 1988’de çıkmış ve birçok çizgi filmde, video oyunlarında ve filmlerde yer almıştır. Hugh Jackman’ın X-Men filmlerinde canlandırdığı Wolverine; ilk filmin ardından izleyenleri tarafından en beğenilen karakter olmuş ve diğer iki filmde de ana karakter olmuştur.

Son olarak; Wolverine 3 James Mangold tarafından yönetilecek iken senaryosu David James Kelly’e emanet edilmiştir. Filmin 3 Mart 2017 tarihinde vizyonda olması bekleniyor.

İşte Wolverine Filmleri ve Geçirdiği Evrim

Önceki İçerikElizabeth Rodriguez Wolverine 3 Kadrosuna Katıldı
Sonraki İçerikThe Purge: Election Year Yeni Fragmanı Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)