1 Mart Haftasının En İyi Gişe Filmleri

1599

1 Mart gişe sonuçları ile karşınızdayız. Şahan Gökbakar’ın Osman Pazarlama ile beyaz perdeye yeniden dönüşü salonlardaki diğer filmlerin izlenme sayılarını da epey etkilemiş gibi görünüyor.

BoxOffice Türkiye verilerine göre haftanın en iyi beş filmini ve elde ettiği verileri birlikte inceleyelim.

Dedemin Fişi 6. haftasında henüz 2 milyonu devirmeyi başaramamış. Kapanışı bu hafta elde ettiği seyirci sayısı ile kapatırsa 7 haftada 2 milyon seyirciye ulaşmış olacak. Bakalım gelecek hafta neler olacak?

İftarlık Gazoz, 5. haftasını geride bırakırken henüz dönüm noktası olabilecek olan 1 milyon seyirciye ulaşamayan filmlerden bir tanesi olmuş. Sebebi de ilk kısımda belirttiğimiz gibi Osman Pazarlama’nın silip süpüren etkisi olabilir. 1 Mart haftasında elde ettiği seyirci sayısının 2 katına yakın bir seyirci ile anca 1 milyona ulaşabilecek olan İftarlık Gazoz için çok büyük bir sürpriz olmazsa 1 milyon hayal gibi görünüyor.

Dünya boxoffice rakamlarını kendi kategorisinde (Çizgi Roman Uyarlaması) alt üst eden ve ülkemizde de iyi bir seyirci tepkisi ile karşılanan Deadpool yarı yarıya düşen seyirci sayısı ile 1 milyonun eşiğinden dönmüş. Filmin bu ivme ile gelecek hafta 1 milyon rakamını geçme ihtimali çok yüksek. Tabii ki yine sürpriz bir gelişme olmazsa…

Merakla beklenen Mısır Tanrıları ilk haftasında 100.000’den fazla seyirciyi sinema salonlarına çekmeyi başarmış. Nedendir bilinmez ama Türkiye’de genel seyirci profili bu tipte filmlere epey ilgi gösteriyor. Bir Indiana Jones ya da Büyük Hazine gibi filmlerin etkisi olduğunu düşünüyor ve pek fazla sorgulamıyor ancak anlam da veremiyoruz.

Sinemada Şahan Gökbakar filmi var ise hep en çok o film izlenir. Yine anlam veremediğimiz ancak seyirciye de saygısızlık yapmak istemediğimiz durumlardan bir tanesi ile karşı karşıyayız. Yaptığı filmin gişe yapmaması gibi bir ihtimalin söz konusu olmadığı bu durum oturup üzerine düşünmemiz gereken konulardan biri. “Adam Türk izleyici kitlesinin DNA’sını çözmüş” ya da “Bize de anca böyle filmler makbul” gibi yorumların yapıldığı Osman Pazarlama‘yı da Recep İvedik etkisiyle giden ancak beklediğini bulamadığı için salonu terk eden arkadaşlara şahit olunca “Acaba Şahan etkisini yavaş yavaş yitiriyor mu?” gibi cümleler de kafamızdan geçmedi değil.

Haftanın Gişe Sonuçları

4İftarlık Gazoz

1 Mart Haftasının En İyi Gişe Filmleri
- Reklamlar -

26-28 Şubat seyirci sayısı: 38.654

Toplam Seyirci: 942.576

Toplam Hasılat: 11.356.589 TL

Önceki İçerikSaban’s Power Rangers Çekimleri Başladı
Sonraki İçerikThe Man Who Knew Infinity Fragmanı Yayınlandı
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)