The Man Who Knew Infinity Fragmanı Yayınlandı

819

The Man Who Knew InfinityRobert Kanigel‘ın Hindistanlı Bilim İnsanı Srinivasa Aiyangar Ramanujan’ın hayatını anlattığı romanının ve beyaz perde uyarlamasının ismi. Başrollerinde Jeremy Irons, Dev Patel ve Stephen Fry’ın yer aldığı filmin detayları ve yayınlanan fragmanını aşağıda bulabilirsiniz.

Hindistan’da Chennai (Tamilce) ya da diğer bir adıyla Madras‘ta fakir bir ailenin çocuğu olan Srinivasa Ramanujan Iyengar (Dev Patel), matematiğe olan büyük ilgisi artık farklı bir boyuta geçer ve kendini bu kötü yerden kurtarıp birilerinin onu ve zekasını fark etmesini ister. Aklına gelen tüm matematikçilere yolladığı formüllere cevap alamayan Iyengar, sonunda beklediği cevabı Cambridge Üniversitesi’nde profesör olan G.H. Hardy’den (Jeremy Irons) alır. Iyengar’dan çok etkilenen Hardy tüm kapıların yüzüne kapandığı Iyengar’a kucak açar ve onu Cambridge’e davet eder. Ancak Iyengar için hiçbir şey artık eskisi gibi olamayacaktır.

- Reklamlar -

II. Dünya Savaşı sırasında gerçekleşen bu hikaye matematiğin en önemli iki karakterine yer vermektedir.

Yönetmenliğini ve senaryo uyarlamasını 15 yıl önce çektiği Ropewalk filmi ile adını pek fazla duymadığımız Matt Brown’ın yaptığı filmin oyuncu kadrosunda ise Dev Patel ve Jeremy Irons’un aksine Toby Jones, Stephen Fry, Jeremy Northam, Kevin McNally, Enzo Cilenti, Shazad Latif, Padraic Delaney, Nicholas Agnew, Devika Bhise, Alan Bentley, Elaine Caulfield, Alexander Cooper, Richard Cunningham, Eleanor Inglis, Roger Narayan, Roman Green, Devlin Lloyd, James Francis Andrews, Pat Carney, Dominic Cazenove, Imogen Sage, Jack Philips, Jon Lawes, Shenagh Govan ve Pip Barclay yer almaktadır.

İlk olarak Toronto International Film Festivali’nde 17 Eylül’de vizyona giren The Man Who Knew Infinity filmi İngiltere’de 8, Amerika’da 29 Nisan’da vizyondaki yerini alacak. Ülkemizde ise ne zaman vizyona gireceği konusunda kesinleşmiş bir bilgi yok.

The Man Who Knew Infinity Filminin Fragmanı

Önceki İçerik1 Mart Haftasının En İyi Gişe Filmleri
Sonraki İçerikTom Hardy’nin Mini Dizisi Taboo Fragmanı Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)