10 Cloverfield Lane Filminden İlk Türkçe Altyazılı Fragman Geldi

1138

10 Cloverfield Lane, yapımcılığını Star Wars: The Force Awakens ve Star Trek serisinin yönetmenliğini yapan ünlü Bilim-Kurgu yönetmenlerinden J.J. Abrams‘ın yaptığı yepyeni bir Aksiyon, Gizem ve Bilim-Kurgu filmi. Ülkemizdeki dağıtımcılığını UIP‘in yaptığı 10 Cloverfield Lane’in Türkçe altyazılı fragmanı ile gerilimi yüksek bir filmin bizi beklediği konusunda hem fikir olduk.

J.J. Abrams’ın yapım şirketi olan Bad Robots imzalı filmin yönetmenliğini Dan Trachtenberg yapmaktadır. Başrollerinde Mary Elizabeth Winstead, John Goodman ve John Gallagher Jr. yer alırken konusunun 2014 yapımı Faults filmindeki gibi kaçırılma hissine kapılan Mary Elizabeth’in, aslında onu kurtaran John Goodman tarafından yer altında hapishane gibi bir yerde tutulmasını ve ilk etapta buradan kaçmak için uğraş vermesi ile ilgilidir. Ardından aslında John’un onu dışarıdaki nükleer olaylardan kurtulması için bu lanet yerde kaldıklarını öğreniyoruz.

- Reklamlar -

Fazlasıyla post-apokaliptik bir dünya ile karşı karşıya kalacağımız hissinin hakim olduğu bu filmin senaryo ekibi ise oldukça kalabalık. Josh Campbell (Hikaye ve Uyarlama) & Matthew Stuecken (Hikaye ve Uyarlama) Matthew Stuecken & Damien Chazelle’in (Uyarlama) yer aldığı kadro göreceğiniz üzere epey kaliteli isimlerden oluşuyor. Damien Chazelle’yi Whiplash performansı ile takdir etmiş ve kalbimizin en tatlı yerine almıştık.

J.J. Abrams’ın verdiği bir röportajda Cloverfield filminin hikayesiyle bağlantılı olması için böyle bir filme imza attıklarını söylediği 10 Cloverfield Lane fragmanıAcaba dışarıda ne var?” ya da “Nasıl bir şey var ki?” gibi sorular kafanızı kurcalıyor ve bu gizem ile fragman sona eriyor. Oyuncuların filmdeki isimlerinin de belli olmadığı ve bu kadar gizem ile ne yapacağımızı bilemediğimiz bir durumda kaldık ama konu J.J. Abrams olunca insanın pek sesi çıkmıyor. Bekleyelim görelim.

10 Cloverfield Lane Filminin Fragmanı

Önceki İçerikMad Max Devam Filmi George Miller ile Gelecek. Şaka Değil!
Sonraki İçerikFuller House Yeni Teaser ile Günümüzü Şenlendirdi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)