18 Eylül’de Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

1624

Hellö. Bir vizyon yazısı ile daha karşınızdayız. Bir ritüel olarak gerçekleştirdiğimiz vizyon yazılarında bu hafta pek keyifliyiz. Çünkü bu hafta vizyona giren filmlerden mis gibi olan bir yapım söz konusu. Ama en sona bırakıp heyecan yaratacağız.

Bu hafta vizyona giren altı tane film var. Her biri bal-kaymak. Öncelikle filmleri sıralayalım, sonrasında da en iyi filmin tadına bakalım. Haydi.

- Reklamlar -
  • Labirent: Alev Deneyleri
  • Everest
  • Karabela
  • Sicario
  • Guruldayan Kalpler
  • Can Tertip

Filmler tam tadında. Hemen kısaca sıralamaya başlayalım. Belki de bu hafta gitmeyi tercih ederseniz pişman olabileceğiniz en yüksek ihtimalli film; Can Tertip. 117 dakikalık komedi filminin yönetmeni Burak Kuka. Askerden kaçan iki gencin macerasını konu alan yapım, pek ilgi çekici gibi görünmese de, Türk filmi severler için bu yazının içinde buralarda da dursun.

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Guruldayan Kalpler

Guruldayan Kalpler, Necip Memili ,Algı Eke,Devin Özgür Çınar ,Fırat Tanış ,Ünal Yeter gibi oyuncuların baş rolleri üstlendiği yapım. Bir heykeltraşın atölyesinde işe başlayan işçinin hayatındaki değişimi anlatan filmde, sanatın dönüştürücü etkisi işlenmiş. Oldukça keyifli olan yapım izlenmeye değer. Oyuncular gayet başarılı ve konu iyi oturtulmuş.

Sicario

Dram, gizem ve suç ögelerini bir arada barındıran Sicario, bu hafta vizyona giren bir diğer yapım. Baş rollerinde yıldız oyuncular Emily Blunt, Benicio Del Toro, Josh Brolin, Jeffrey Donovan ve Jon Bernthal‘in yer aldığı Sicario’nun yönetmeni Denis Villeneuve. Sicario, oyunu kurallarına göre oynamayan uyuşturucu çetelerine ulaşmak için sınırları zorlayan soluk soluğa bir operasyonun hikayesi. Amerika Birleşik Devletleri ile Meksika arasındaki tehlikeli sınır bölgesinde görev yapan idealist bir FBI ajanı filmin odak noktası.

Everest

Everest, Baltasar Kormákur‘un yönetmenliğindeki eser 121 dakikalık bir macera ve gerilim.  Filmin baş rollerini Jake Gyllenhaal, Josh Brolin, John Hawkes ve Jason Clarke gibi ünlü isimler paylaşıyor. Everest’te meydana gelen gerçek bir hikayeden konusunu alan film; 1996 yılında Everest Dağı’nda kötü hava koşulları nedeniyle yaşanan çığ felaketini ve oradan kurtulmaya çalışan 2 dağcı grubunu anlatıyor. Doğal felaketli filmleri ve gerilim tatmayı sevenlerdenseniz buyurun.

Labirent: Alev Deneyleri

Labirent: Alev Deneyleri, Maze Runner serisinin ikinci filmi olan yapım oldukça fazla bekleniyordu. Telefonlarımızda oyunuyla birlikte olduğumuz ve ilk filmiyle kendini beğendiren yapım, ikinci filmiyle de sevilecek. Bu sefer daha zorlu bir mücadele içinde olan kahramanlarımız, Labirentten kaçtıktan sonra bakalım neler yaşayacaklar? Dylan O’Brien, Thomas Brodie-Sangster ,Kaya Scodelario ,Giancarlo Esposito ,Lili Taylor filmin baş rollerini üstleniyor. Senaryosu T.S. Nowlin‘e ait olan filmin yönetmen koltuğunda Wes Ball oturuyor.

Kara Bela

Efsane geri döndü! Burak Aksak bizi güldürmeye, eğlendirmeye, düşündürmeye kısaca zevk almaya sürüklüyor. Senaryosu ve yönetmenliğini üstlendiği yapım olan Kara Bela, vizyona girdi. İzleyip de memnun olmayan yok!

Cengiz Bozkurt, Seda Bakan, Erkan Kolçak Köstendil, Mehmet Cihan Ercan, Berat Yenilmez gibi tartışılmaz isimlerin baş rolleri paylaştığı yapım 105 dakikalık bir komedi. Orta yaşa gelmiş, ama hayatı boyunca kuralların hiç dışına çıkmamış bir adam olan Kudret’in hayatını anlatan filmde, Kudret’in başına gelenler sizi kendinizden geçirip karnınızı tutturup güldürecek.

Filmin çekimleri Adana, Gaziantep ve İstanbul’da gerçekleştirilmiş ve fotoğraflardan da anlaşılacağı üzere oldukça keyifli bitirilmiş. Erdal Bakkal’ımız bir tanedir zaten. Sırf onun için bile gidip izleyin diyebilirim gönül rahatlığıyla. Haydi bakalım, fragman nasılmış.

Önceki İçerikHangi Tür Film İzlerken Ne Yenmeli?
Sonraki İçerik25 Eylül’de Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.