46 Dizisi 1. Bölümü ile Büyük Ses Getirdi

1012

46 Dizisi 1. Bölümü dün akşam (27 Mart Pazar günü) yayınlandı. Konu Erdal Beşikçioğlu olunca ilgi çekici olma kısmını bir adım öteye almıştı çoktan. Ünlü oyuncunun gerek tiyatro oyunlarında gerekse Behzat Ç’deki deli tavrı bizi bu diziyi izlemek için yetmiş ve artmıştı da.

46 Dizisi 1. Bölümü Konusu

Murat Günay (Erdal Beşikçioğlu), babası Reha’nın kurduğu bir vakıf üniversitesinde moleküler biyoloji ve genetik bölümünde profesördür. Reha, on beş sene önce Murat ve kız kardeşi Ezo’nun (Ayça Eren) gözleri önünde öldürülmüştür. Bu travmayı atlatamayan Ezo kullandığı aşırı derecede anti depresan ilaçlar yüzünden komaya girmiş. (Doktorlara göre intihar etmiş) Güçlü bir insan olan Murat’ta o günden itibaren tek amacı kız kardeşini hayata döndürmek olmuş. Bu yolda kendisini kobay olarak kullanmaya bile başlamış.

- Reklamlar -

Bağışçı olarak yer aldığı gönüllü denekler üzerinde yapılan uluslararası çalışmalarda bile yer alarak Ezo’yu tekrar hayata döndürmeye çalışan Murat’ın aynı zamanda gözü de dönmüş. Kız kardeşi iyi olsun diye yanına aldığı Ceyla’nın (Melis Birkan) da aslında kendisini iyi etsin diye aldığı yönünde yorumlar mevcut.

Gelelim bizim yorumumuza;

46 Dizisi 1. Bölümü İncelemesi

Bir Dr. Jekyll ve Mr. Hyde vakası ya da Breaking Bad‘in başrol karakteri olan Mr. White (Heisenberg) ile karşı karşıya olduğumuzu söyleyebiliriz. DMT kafasını, Şaman ayinleri ve dolu dolu sembolizmi ile son yılların en iddialı yapımlarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Peki eksik kısımları yok mu? Tabii ki var.

Green Box ile çekilen kısımlara fazla takılmadan İngilizce konuşulan kısımlara geçmek isterim. Yabancı olduğunu öğrendiğimiz karakterlerin kötü aksan ile İngilizce konuşuyor olması izlerken biraz bizi rahatsız etmedi değil. Murat’ın bir Türk olarak çok ileri seviyede aksan kasmasına tabii ki gerek yok ancak Estonyalı ya da bağışçı olarak bir ameliyatı izlediği sahnedeki yabancı oyuncuların İngilizceleri en az bir Türk oyuncu kadardı.

Velhasıl diziyi çok beğendik efendim. Devamını heyecan içerisinde bekliyoruz. Bakalım 1 saat ilerleyen bölümlerde bize yetecek mi?

Dizisini buradan izleyebilirsiniz.

Önceki İçerik28 Mart Haftasının En İyi Gişe Filmleri
Sonraki İçerikKingsman 2 Concept Art Görselleri Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)