A United Kingdom’dan Yeni Fragman Geldi

396

David Oyelowo ve Rosamund Pike‘ın başrolünde yer aldığı A United Kingdom filminden yeni bir fragman geldi. Bakalım film beklenen etkiyi yaratabilecek mi? Çünkü kadrosu ve hikayesi ile Oscar’a göz kırpıyor gibi.

Galasını Toronto International Film Festival‘inde yapan A United Kingdom filminin yönetmenliğini Amma Asante üstleniyor.

- Reklamlar -

Film, Güney Afrikalı Prens Seretse Khama ve İngiliz vatandaşı Ruth Williams‘ın büyük aşkı konu alıyor. Seretse ve Ruth’un evlilikleri ailelerinin aksine ülkelerin de onayını alamaz. Botswana Prensi olan Seretse, karısı ile birlikte ülkesinde bir direnişin de ilk adımını atarlar. Aşkları artık kıtalar arası problemlere de sebep olmaktadır. Irkçılığın karşısında durmaları İngiltere ve Güney Afrika arasında sorunlar çıkarır. Güney Afrika’nın vereceği ültimatom ile bu büyük aşk zorlu bir viraja girer.

Gerçek hikayerlerden derlenerek hazırlanan filmin senaryosu geçen yıl vizyona giren Eye in the Sky‘ın senaristi Guy Hibbert‘tir.

A United Kingdom filmi ülkemizde 17 Şubat 2017‘de vizyonda olacak.

A United Kingdom Filminin Yeni Fragmanı

Önceki İçerikOscar 2017 Belgesel Dalında Yarışacak Filmler Belli Oldu
Sonraki İçerikFifty Shades Darker’dan Yeni Fragman ve Afiş Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)