Agents of SHIELD 3X18 Bölüm Değerlendirmesi

909

SHIELD üssünde sular durulmuyor. En son Daisy’nin zorunlu ihanetiyle sarsılan ekip, Daisy’i Hive’ın elinden kurtarmak için kolları sıvadı. Ne yazık ki konu SHIELD‘ın hiç tecrübesi olmadığı kadar ince. Beyin kontrolüyle nasıl savaşacağını bilmeyen ekip, adını ilk defa duyduğumuz ve anladığım kadarıyla uzun bir süre daha duyacağımız Dr. Radcliffe’den yardım almaya karar veriyor. Dr. Radcliffe, insanüstü biyolojik olaylarla ilgilenen transhümanist bir bilim adamı.

Çok hızlı başlayıp, başladığı kadar hızlı biten Lincoln-Daisy ilişkisi sonucunda Lincoln yaşadığı öfke kontrol probleminin de etkisiyle Daisy’yi kurtarmak için cinayet yeleğini giyip Hive’ın karşısına çıkmayı kabul etti. Bu bölümde bir kez daha Coulson’ın şahsi duygularını işine karıştırmakta giderek ipin ucunu kaçırdığına şahit olduk.

- Reklamlar -

Hive, namı diğer Ward-Daisy cephesine gelirsek, Daisy beyninin ele geçirildiğinden habersiz gayet mutlu. Ward’a bağımlı olduğunu ve onsuz yaşayamayacağını düşünüyor. İlk sezondaki Ward’ın Daisy’ye olan destansı ve göz yaşartıcı aşkı hatırlarsanız, bölümdeki Ward-Daisy sahnelerinde bu aşkın yankılarının hala devam etmesi şaşırtıcı bir sürpriz oldu. İlerleyen dakikalarda Inhumanları çizgi romanlara kazandıran ‘Kree’ ile alakalı olduğunu bildiğimiz ama bütün gizemini koruyan mistik bir kutu yerin altından çıkarıldı. Hive’ın bu gizeme dair tek açıklamasının ‘Beni yok edebilecek tek şey’ olması diziye hiç yakışmayan amatör bir spoiler’ın kapılarını bize aralıyor. Sahneye çıkan silah patlar mentalitesinden yola çıkarak, birden Hive’ı yok edebilecek tek şeyin ortaya çıkması, yakın zamanda bu Hive illetinden yakayı kurtaracağımızın habercisidir.

Bölümün sonu ise aceleye gelmiş izlenimi vermeye çok müsait. General Talbot’un aldığı son istihbarat haberiyle dünya üzerindeki tüm Hydra üsleri çok seri bir şekilde ele geçirildi ve teker teker patlatılarak Hydra tüm Dünyadan silindi. Sonuçta Hydra dediğimiz örgüt, asırlardır var olan, ve SHIELD‘ın 3 sezondur aktif bir şekilde mücadele ettiği güçlü bir yapı. Dizinin ana temasını oluşturan Hydra’nın kolayca silinmesi akıllarda soru işareti bıraktı.

Bölüm genel olarak Daisy’nin Hive’ın elinden kurtarılmasını anlatan bir geçiş bölümü niteliğindeydi. Kree, yer altından çıkarılan gizemli cisim ve Dr. Radcliffe’in transhümanist çalışmaları, bir sonraki bölümde açıklanmayı bekleyen üstü kapalı olaylar olarak yerini aldı.

Agents of SHIELD 3X18 – Daisy’s Still One of Us

Agents of SHIELD 3X18 – So It’s a Murder Vest

Agents of SHIELD 3X18 – Ask Marvel: Chloe Bennet, Daisy Johnson

Agents of SHIELD 3X18 Bölüm Değerlendirmesi

Müzik - 9
Görsellik - 9
Oyuncu Performansları - 8
Yönetmen - 6
Senaryo - 7

7.8

Çok iyi

Agents of SHIELD 3X18 bölüm değerlendirmesi ile karşınızdayız! SHIELD üssünde sular durulmuyor...Durulacağa da benzemiyor.

User Rating: Be the first one !
Önceki İçerikScream 2. Sezon Tanıtım Videosu Yayınlandı
Sonraki İçerikMe Before You Yeni Fragmanı Geldi