Aladdin’in Sihirli Halısı Gerçek Olursa

1287

İlk gösterimini 5 Şubat 1994 yılında Disney Channel’da yapılan Aladdin, yaşadığı maceralar ile bir dönem herkesi televizyona kitlemeyi başarmış Disney’in ünlü animasyonlarından biridir. Konusunda Alladdin’in Prenses Jasmine, Genie, Lago, Abu, Sihirli Halı ile olan maceralarını işleyen yapım için PrankvsPrank isimli bir Youtuber muhteşem bir video hazırlamış.

Aladdin'in Sihirli Halısı Gerçek Olursa

- Reklamlar -

Hazır anılarınızı deşmişken “Gerçekten bu Aladdin’in ekibinde kimler vardı ya?” diye içinizden geçiriyorsanız size yardımcı olalım:

  • Alaaddin : En iyi arkadaşları Genie, Lago, Abu, Sihirli Halı’dır. Prenses Jasmine’e aşıktır.Tabi oda Alaaddin’e aşıktır. Alaaddin Agrabah sokaklarında büyümüştür.16 yaşında Abu’yu bulmuş ve Abu ile birçok hırsızlık yapmışlardır. Ancak artık hırsızlığı bırakmışlardır.
  • Prenses Jasmine (Yasemin) : Agrabah Sultan’ının kızıdır. Alaaddin’e aşıktır.
  • Genie : Çok eğlenceli kişilikli bir cin’dir. Herkes ona adı yerine Cin der. Biraz beceriksizdir. Yaptığı büyüleri pek beceremez.
  • Lago : Korkak ancak akıllı bir papağandır. Keyfine çok düşkündür.
  • Abu : Alaaddin’in 16 yaşındayken sirkte bulduğu maymun’dur. Çok zekidir. Esnek ve yeteneklidir.
  • Sihirli Halı : Uçabilen sihirli bir halıdır. Adı da buradan gelmektedir. Alaaddin onu Harikalar Mağarasında bulmuştur. Konuşamaz, sadece hareketlerle kendini ifade eder.

PrankvsPrank da görenleri hayrete düşürecek ve telefonlarına sarılmalarına sebep olacak bir tasarım ile Sihirli Halı’ya can vermiş.

New York sokaklarında gezerken gerek etrafta dolaşan insanları gerekse sporcuları şaşırtmayı başarmış müthiş bir viral video ile karşımıza çıkan bu adam acaba ülkemizde aynı hareketi denese başına neler gelirdi?

  • Yayalara yeşil ışık yanarken bir araba çarpar ve vefat ederdi?
  • İstiklal Caddesi’ndeki tramvaya tutunan çocuklar buna da salça olurdu?
  • Kanka beni de bi’ Beşiktaş’a atsana diyen arkadaşlar çıkıverirdi ortaya?

Kim bilir neler olurdu :)

İzlerken “Lan bu benim olmalı” diye içinizden geçirecek, “Nasıl yapmış ya!” diye düşüncelere dalacak ve her saniyesinde olabildiğince eğleneceksiniz.

İşte Aladdin’in Sihirli Halısı’na PrankvsPrank yorumu

Önceki İçerikMarvel’ın Filmlerde Görmediğimiz 10 Kötü Karakteri
Sonraki İçerikKırımlı (2014) Film İncelemesi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)