Filmler Fragmanlar Batman v Superman: Dawn of Justice Traileri Yayınlandı!

Batman v Superman: Dawn of Justice Traileri Yayınlandı!

-

DC zaten internete sızmış trailerini 20 Nisan’da düzgün olarak yayınlamasını mantıksız bulmuş olacak trailerin orijinal halini bugün yayınladı.

Öncesinde yazdıklarım (buradan ulaşabilirsiniz) hala geçerli olmakla birlikte trailerdeki seslerin ve görüntülerin daha net olmasından çıkaracağımız üzere insanlık Superman’in gücünü ve kudretini kullanmasından şikayetçi olmasa da kullanmasının gerekliliği hakkında pozitif düşünmüyorlar. İnsanlar Superman’in uzaylı olmasından dolayı türcülükten (ırkçılığı da aşıp) tutun, tarih boyu gücü elinde tutanları bu gücü takip etmelerinin kötü etkilerinden, fazla gücün bir o kadar da sahip olanı zehirlemesine, kendisinin dünyaya savaşlar getirmesine kadar düşünür haline gelmişler.

Hatta kendilerine GO HOME FALSE GOD sloganını da bulmuşlar diyebiliriz, ki asla bir tanrı olduğunu düşünmemesine ve insanlardan üstün bir tavır takınmamasına rağmen. Yani trailerin temel ögesi Superman’e duyulan nefret gibi durmakta.

supsold Bu sahnedeki Superman önünde eğilen ve omuzlarında “S” sembolünü taşıyan polis/asker gücünün bulunması dikkat çekici bir nokta. Kendisinin bu durumdan pek hoşnut olduğunu düşünmüyorum.

batm Bruce Wayne’nin çok genç değil 40lı yaşlarında olacağı bu filmde Batman kostümünü, yine kendisinin orta yaşlarında olduğu çizgi romanlar-filmlerdeki tasarımlarına uygun olarak gördük.

batman Hatta Superman’le karşılaşmasındaki zırhlı kostümü Dark Knight Returns serisindekinin aynısı gibi duruyor. Christan Bale’nin geniz-boğaz karışımı sesinden ziyade üzerinde oynanmış bir ses kullanmaları ise sevindirici. Dark Knight serisinin ne kadar sevsek de o ses fazlasıyla komik ve dikkat dağıtıcıydı.

“Do you bleed? You will.” cümlesinin ilk akla getirdiği şey Batman’in kriptonit kullanacağı. Göreceğiz.

Trailerdeki seslendirmelerde Superman evrenin ana kötü karakteri olan Lex Luthor ve Batman’in sadık hizmetkarı Alfred’i duyabiliyoruz. Özellikle Alfred’in “..güçsüzlük hissi, iyi bir adamı zalim birisine çevirir..” cümlesi Batman’e işaret ediyorsa karşımıza çıkacak filmde iyi ve kötü ayrımını pek yapamayacağımız psikolojik çekişmeler olacak gibi duruyor.

Sevdalısına ve meraklısına önerebileceğim bir seri var: Dark Knight Returns: Part 1 ve Dark Knight Returns: Part 2. Eğer ki DCnin en önemli iki karakterinin mücadelesini daha önceden izlemek isterseniz kaçırmamalısınız.

Filmde diğer karakterlerimizin çok az rol alacağını biliyoruz o yüzden trailerlerde çok bir beklentimiz yok ama ana oyunculardan olan Gal Gadot’un canlandıracağı Wonder Woman’dan da henüz eser yok, muhtemelen ileriki trailerlerde kendisini de göreceğiz.

Batman v Superman: Dawn of Justice 25 Mart 2016‘da sinemalarda.

Fragman

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Son içerikler

Cosmos: Possible Worlds, 2020’de Geliyor

7'den 70'e herkesin çok sevdiği Cosmos belgeseli yepyeni bir versiyon ile karşımıza gelmeye hazırlanıyor. Cosmos: Possible Worlds isminin verildiği...

Charlize Theron, Nicole Kidman ve Margot Robbie’li Bombshell’den Fragman Geldi

Başrollerinde Charlize Theron, Nicole Kidman ve Margot Robbie'nin yer aldığı Bombshell filminden fragman geldi. Fox News'ün kurucusu olan Roger...

Al Pacino ve Logan Lerman’lı Hunters’tan İlk Fragman Geldi

Başrollerinde Al Pacino ve Logan Lerman'ın yer aldığı ve Nazi avcılarını canlandırdıkları Amazon dizisi Hunters'tan ilk fragmanı geldi. Ünlü...

Forest Whitaker ve Garret Hedlund’lu Burden Fragmanı

Başrollerinde Forest Whitaker ve Garret Hedlund'un yer aldığı ve gerçek bir hikayeden beyaz perdeye uyarlanan Burden filminin ilk fragmanı...

Terminatör: Kara Kader Fragmanı Geldi

Terminator: Dark Fate (Terminatör: Kara Kader) filminden yetişkinlere hitap eden bol kanlı yepyeni bir fragman yayınlandı. Deadpool filminin de yönetmenliğini...

Pinocchio Filminin Yönetmeni Robert Zemeckis Olabilir Mi?

Disney'in uzunca süredir hazırlığını yaptığı live-action Pinocchio filmi için yönetmen arayışında sona gelmiş. Collider'ın paylaştığı habere göre bu isim...

Bunları kaçırma

Geleceğe Dönüş 30. yıl özel setinden teaser yayınlandı

Back to the Future filminin ismi geçtiği anda gözleri...

Bizim Hikaye Vizyonda!

Yönetmen Yasin Uslu'nun ilk uzun metrajlı film deneyimi olan...

Bunlar hoşuna gidebilirTem senlik
Sonra ben görmedim olmasın