Birdman (2014) Film İncelemesi

4000

Sürekli takip hissi yaratan sahne geçişleriyle, diyaloglarla uyumlu fondaki baterisiyle ve elbette oyunculuklarıyla keyif aldıran bir film Birdman. Yönetmeni zaten malumunuz.

Birdman (2014) Film İncelemesi

- Reklamlar -

Eski bir Hollywood yıldızı olan Riggan (Michael Keaton) popüler döneminde Birdman’ı oynamış, eski popülerliği kalmamış ve kendini kanıtlama çabası içerisinde sahneye bir tiyatro oyunu koyuyor, burada onun zıt karakteri olduğunu söyleyebileceğimiz metod oyuncusu Mike karakterini başaralı bir şekilde oynayan Edward Norton var. Hongover’dan tanıdığımız Zack Galifianakis ise Riggan’ı toparlayan bambaşka bir karakter ile filmde hiç sırıtmıyor. Oyuncuları sıralarken Emma Stone ve gözlerinin de başarılı olduğunu söylemeden geçemem.

Film, dram ve kara komedi, izlerken bi’ an Black Swan tadı almıyor değilsiniz. Bununla beraber tanıdık isimlere ve olaylara göndermelerle hikaye süslenmiş. Sıkı bir takipçi iseniz bunlar sizi üzmez. Filmi izlerken Michael Keaton‘ın filmde Riggan’ın Birdman’ı oynadığı dönemde Batman‘ı oynadığı fikrine takılıp kaldım, diğer adı geçen oyuncular ve olaylar ile de filmdeki bağlantılı birleştirmeye çalışarak izledim. Velhasıl genel izleyicinin mesafeli kalabileceği ama çoğu kişiyi de memnun edecek bir iş çıkmış. Ayrıca film bu sene Oscar‘da 9 dalda aday, en iyi filmi alır mı bilinmez ama eli boş dönmeyecektir.

Birdman Fragmanı

Birdman (2014) Film İncelemesi

Müzik - 7
Görsellik - 8
Oyuncu Performansları - 9
Yönetmen - 8
Senaryo - 8

8

Efsane

Sürekli takip hissi yaratan sahne geçişleriyle, diyaloglarla uyumlu fondaki baterisiyle ve elbette oyunculuklarıyla keyif aldıran bir film Birdman

User Rating: Be the first one !
Önceki İçerikWill Ferrell Rahat Durmuyor!
Sonraki İçerikDünya’da 7 Garip Sebepten Dolayı Yasaklanan Filmler
Konuk Yazar
Daimi olmasa da arada bir uğrayıp buralara neşe veren, kurduğu cümleleri ile bizleri mutlu eden nadide yazarların filminebandim için ürettikleri yazıları burada paylaşıyoruz. Sen de "Benim yazımı da yayınlayın" diye düşünüyorsan mail adresimiz aşağıda :)