Birth of a Nation Filmi Yeni Fragmanı Yayınlandı

559

The Birth of a Nation filmi öyle özel bir film ki! Nate Parker’ın yazıp, yönetip bir de başrolünde oynadığı bu film Nate Parker‘ın 2009 yılında oynadığı Nat Turner filminden sonra kaleme alınmaya başlanmış ve 27 günde de çekimleri tamamlanmıştır. İzlerken tüylerinizi diken diken edecek olan bu yapım bakalım bekleneni verebilecek mi?

Siyahların ilk ciddi şaha kalkışı olarak da bilinen Nat Turner İsyanı filmin ana temasını oluşturmaktadır. 1831 yılındaki güneş tutulmasını müteakip olarak karar verilen ancak hastalandığı için isyan başlamaz. 4 Temmuz’a kadar isyanı sürdürmek ve sonuca bağlamak isteyen Nat, 21 Ağustos’ta isyanı tekrar başlatır ancak iki gün içerisinde isyan bastırılır ve olaylar iyice çığırından çıkar…

- Reklamlar -

Savaş öncesi güneyde geçen hikayemiz o dönem fazla olmayan bir özelliğe sahiptir. Okur-Yazar, Papaz ve aynı zamanda da köledir. Mali açıdan da büyük sorunlar yaşayan Samuel Turner (Armie Hammer) Nat’in vaaz vermesine ve karşılığında para almasına razı olur. Sayısız ölüm gören ve büyük zorluklar yaşayan Nat, bu gelişme sonrasında özgürlüğüne kavuşmak için artık aralanmış bir kapının ışığını görmüştür…

The Birth of a Nation filminin başrolünde yer alan Nate Parker’ın karşısında Armie Hammer, Penelope Ann Miller, Jackie Earle Haley, Mark Boone Jr., Colman Domingo, Aunjanue Ellis, Dwight Henry, Aja Naomi King, Esther Scott, Roger Guenveur Smith ve Gabrielle Union ile mücadele edecektir.

Birth of a Nation Filminin Yeni Fragmanı

Önceki İçerikThe Girl With All the Gifts Filminin Fragmanı Geldi
Sonraki İçerikBryan Cranston Zordon ile Power Rangers’ta
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)