Blade Runner 2 Harrison Ford ve Ryan Gosling ile Geliyor

978

Blade Runner 2, 1982 yılında Ridley Scott‘ın Bilim-Kurgu dünyasına attığı imzadan sonra yepyeni bir devam filmi ile gelmeye hazırlanıyor. Alcon Entertainment‘tan alınan haklar ile uluslararası dağıtımcılığını Sony Pictures‘ın yapması yönünde ile tüm anlaşmalar imzalanmış. Artık resmen “GE-Lİ-YOR!” diyebiliriz.

Blade Runner 2 Harrison Ford ve Ryan Gosling ile Geliyor

- Reklamlar -

Kuzey Amerika ve Kanada’daki dağıtımcılığını Warner Bros.’un yapacağı ve bu konuyla ilgili de Alcon ile tüm anlaşmaların yapıldığı Variety‘nin haberinde yer alıyor.

Blade Runner 2 Yönetmeni Kim?

Denis Villeneuve’ün yönetmenliğini yapacağı ve başrollerinde Ryan Gosling ve Rick Deckard rolüyle benimsediğimiz Harrison Ford’un yer alacak. Hampton Fancher (İlk filmin senaryosu oluşturulurken yardımcılık yapan) ve Michael Green ile senaryolaştırdıkları, Fancher ve Ridley Scott‘ın da görüşlerinin alındığı senaryo için çalışmalar da başlamış.

Çekimleri için ilk çalışmalar Denis Villeneuve ile Temmuz ayında başlayacak.

Blade Runner ile arasında farklılıklar olmasının su götürmez bir gerçek olacağını biliyoruz. Birçok kişiye göre Tüm Zamanların En iyi Filmi, kimine göre de Tüm Zamanların En iyi Bilim-Kurgu Filmi BR. Yapılan araştırma, anket ve testler ile de her iki sonucun çıkmış olduğu ve hala bir muammanın yaşanıyor olduğu göz önünde olsa da. Blade Runner Dünyanın En İyi Bilim-Kurgu filmidir. En İyi Film olması konusunda biraz kavga etmemiz lazım.

1982 yılında Warner Bros. Pictures ile karşımıza çıkan Blade Runner Philip K. Dick’in Do Androids Dream of Electric Sheep? romanından Hampton Fancher ve David Webb Peoples tarafından beyaz perdeye uyarlanmış ve usta yönetmen Ridley Scott tarafından yönetilmiş ve 1979 yapımı yine kendisine ait olan Alien‘dan beslenen bir yapıya sahiptir. En iyi Görsel Efekt ve En iyi Sanat Yönetmenliği dallarında 2 Oscar Adaylığı bulunan bu efsane film birçok otoriteye göre yapılagelmiş En iyi Bilim-Kurgu filmi olma özelliğini hala koruyor.

1983 yılında gerçekleştirilen Altın Küre ödüllerinde En iyi Özgün Müzik ödülüne de aday olarak gösterilen ünlü müzisyen Vangelis’in dokunuşlarını da bu devam filminde görmek ümidini besliyor ve bekliyoruz. Lütfen Vangelis olsun lütfen!

Önceki İçerikBayrakları Hazırlayın! Batman v Superman, Türk Hava Yolları ile Uçuyor
Sonraki İçerik26 Ocak Haftasının En İyi Gişe Filmleri
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)