26 Ocak Haftasının En İyi Gişe Filmleri

1534

26 ocak gişe rakamları ve seyirci sayıları ile karşınızdayız. Sömestr tatili sonrası sinema salonlarının biraz daha şenlenmiş olduğunu görmekten memnun ve mutluyuz efendim.

Önce bir iki kelam edip ardından da BoxOffice Türkiye‘den aldığımız rakamlar ve seyirci sayıları ile ilgili bilgilere geçelim;

Bu hafta ilk beş film arasında dağıtımını UIP‘in yaptığı 2 film yer alıyor. Bunlardan bir tanesi de geçen hafta olduğu gibi İyi Bir Dinazor. Müthiş bir artış olmasa da geçen haftaya göre yaklaşık olarak üç binden fazla seyirciyi sinema salonlarına çekmeyi başarmış olan bu dünyalar tatlısı animasyon filmini yaş aralığı fark etmeksizin herkesin izlemesi gerektiğini düşünüyoruz.

Bir Gani Müjde filmi olan Bizans Oyunları – Geym of Bizans’ın neredeyse yarı yarıya düşen seyirci sayısı yapımcılarını üzmüşe benziyor.

Vizyona girdiği hafta Dünya Boxoffice listelerini alt üst eden The Revenant (Diriliş) ne yazık ki ülkemizde aynı teveccühü görememiş. Takdir hakkı seyircide olduğu için bizlere pek laf düşmüyor olsa da bu filmi sinemada izlemeden geçilmemesi gerektiğini belirtmek isteriz.

Bir BKM yapımı olan Dedemin Fişi sömestr tatilini boş geçmeyen ve haftanın en çok izlenen ikinci filmi olmuş. Güldür Güldür Show ile birlikte kendilerini tüm Türkiye’ye çok güzel bir şekilde tanıtan ekibin yeni filmi de en az ekip kadar komik ve eğlenceli olmuş. Hoş vakit geçirmek isteyen ve içinde bulunduğumuz şu kasvetli ortamdan birkaç saatliğine de olsa kopmak isteyenler için iyi bir fırsat olabilir. Gidiniz, izleyiniz.

Başrollerinde iki yakışıklı adam ve bir güzel kadın olunca bu filmin bu kadar çok seyirciye, hele ki sömestr tatilinde ulaşamaması imkansızdı. İlk haftaya nazaran 100.000’e yakın bir düşüş yaşamasına rağmen ikinci haftasında 1 milyon barajını aşmayı başarmış. Tebrik ederiz.

Haftanın Gişe Sonuçları

5İyi bir Dinozor

26 Ocak Haftasının En İyi Gişe Filmleri
- Reklamlar -

22-24 Ocak seyirci sayısı: 91.432

Toplam Seyirci: 223.294

Toplam Hasılat: 2.829.076 TL

Önceki İçerikBlade Runner 2 Harrison Ford ve Ryan Gosling ile Geliyor
Sonraki İçerikStar Wars Filmleri ve Marvel Filmleri Sonsuza Kadar Devam Edecek
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)