Carol Filmi Yeni Fragmanı Yayınlandı

1360

Oscar ödüllü Cate Blanchett ve bu sene Cannes Film Festivali’nde en iyi kadın oyuncu ödülünü alan Rooney Mara‘nın baş rollerini üstlendiği Carol filmi yeni fragmanı yayınlandı. Hem de bayağa afilli bir şekilde. Patricia Highsmith’in “The Price of Salt” romanından uyarlanan filmin 29 Ocak 2016’da ülkemizde vizyona girmesi bekleniyor.

Dram ve romantizmi aynı anda tattıracak olan filmin yönetmen koltuğunda Todd Haynes oturuyor. Todd Haynes’i Cennetten Çok uzakta, Beni Orada Arama gibi yapımlarla tanıyoruz. Filmin uyarlamasını gerçekleştiren isim ise; Phyllis Nagy.

- Reklamlar -

Prömiyerini 17 Mayıs’ta Cannes Film Festivali’nde yapan Carol filmi, gelen yeni klipte ikilinin romantik anlarını görüyoruz. Filmin konusudan da bahsetmek gerekirse;

Orta yaşının güzelliğini süren Carol 1950’lilerin New York’unda pek çok Amerikalı kadının imreneceği bir hayat sürmektedir. Sosyetenin tanınmış, zengin isimlerinden biridir. Evlidir fakat kocasından boşanmak ister ve kızının velayetini alabilmek için savaş vermektedir. Therese ise henüz yolun başında genç bir kadındır. Bir butikte mağaza görevlisi olarak çalışmaktadır ve sıradan günler geçirmektedir. Bu iki farklı dünyaya ait kadın, Carol ve Therese’nin yolları Manhattan semtinin bu butiğinde kesişir. Carol, Therese’yi görür görmez genç kadının güzelliğinden etkilenir ve…

Şükran Günü’nü yalnız başına geçirmek zorunda kalan Carol, Therese’yi hiç bilmediği yerlere doğru bir araba yolculuğuna davet eder. İki kadın bu yolculuk sırasında birbirlerine beklenmedik bir çekimle aşık olacaklardır. Fakat Amerika henüz 1952 yılındadır ve bu yasak aşka Carol’ın dünyasında yer yoktur.

Carol Filminin Fragmanı

Önceki İçerikBuz Devri 5 Fragman ve Yeni Karakter Posterleri Geldi
Sonraki İçerikAlvin ve Sincaplar: Yol Macerası’ndan 2 Afiş Geldi
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.