Chce sie zyc (2013) Film İncelemesi

1977

Konusunu gerçek hayattan alan filmler vardır ya, çoğu zaman dramdır, insanın içini acıtır…İşte bu film tam da onlardan biri.

Chce sie zyc (2013) Film İncelemesi

- Reklamlar -

2013 Polonya yapımı olan film, sarsıcı konusu ve oyunculuk performansları ile insanı kendine getiriyor. Filmde engelli bir çocuk olan Mateusz’un hayatı ele alınıyor. Mateusz yürüyemiyor, konuşamıyor. Doktorlar ailesine bir “bitki“den farksız olduğunu söylese de Mateusz aslında etrafında olup biteni kendine göre anlamlandırıyor. Annesinde oluşan çaresizlik duygusu yanında bir o kadar da özverili, sevgi dolu anlayışı ve karşısına çıkan fırsatlar Mateusz‘un da duygu durumunda anlamlı değişimler yaratıyor. Filmin bazı sahnelerinde Mateusz öyle bir bakıyor ki adeta haykırmak istiyor. Etkilenmemek güç.

Zor bir hayatın duygu sömürüsü haline getirilmeden, sağlam bir kurguyla hazırlandığı değerli bir yapıt. Bu yüzden yönetmen de takdire şayan bence. Fazla söze gerek olmayan filmlerden, izlemelisiniz.

Chce sie zyc Fragmanı

Chce sie zyc (2013) Film İncelemesi

Müzik - 6
Görsellik - 6
Oyuncu Performansları - 9
Yönetmen - 7
Senaryo - 8

7.2

Çok iyi

Chce sie zyc, 2013 Polonya yapımı, sarsıcı konusu ve oyunculuk performansları ile insanı kendine getiren, gerçek bir hikayedir.

User Rating: Be the first one !
Önceki İçerikKaçış 1950 Vizyona Girdi
Sonraki İçerikThe Man from Earth / Dünyalı (2007) Film İncelemesi
Konuk Yazar
Daimi olmasa da arada bir uğrayıp buralara neşe veren, kurduğu cümleleri ile bizleri mutlu eden nadide yazarların filminebandim için ürettikleri yazıları burada paylaşıyoruz. Sen de "Benim yazımı da yayınlayın" diye düşünüyorsan mail adresimiz aşağıda :)