Christopher Nolan’dan Mutlaka İzlenmesi Gereken 30 Film

2920

Ünlü yönetmen Christopher Nolan, IndieWire’a yaptığı açıklama ile “Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler” listesini sevenleriyle paylaşmış.

Yaptığı her film ile olay olan Christopher Nolan, bildiğiniz üzere şu sıralar 2020 yılında vizyona girmeye hazırlanan Tenet filminin çekimlerine devam ediyor. Inception, Memento ve Dunkirk ile 5 Oscar adaylığı bulunan ancak henüz mutlu sona ulaşamamışlar kervanında yer alan usta yönetmen, bakalım bu defa ödülü kaldırabilecek mi?

Dünya sinemasına kazandırdığı Dunkirk filmi için F. W. Murnau’nun klasik haline gelen filmlerinden ilham alan; Interstellar için 2001: A Space Odyssey’den ilham alan ünlü yönetmen için bir soru hasıl olmuş ki IndieWire bu sorunun peşine düşmüş:

Filmleriyle adından söz ettiren, yapacağı filmler için medyayı uzunca süre meşgul eden Christopher Nolan en çok hangi filmleri seviyor?

Lafı da fazla uzatmadan birbirinden güzel filmlerin arasında yer aldığı listeye geçelim.

Christopher Nolan’a Göre Mutlaka İzlenmesi Gereken 30 Film

302001: A Space Odyssey

Christopher Nolan'dan Mutlaka İzlenmesi Gereken 30 Film
- Reklamlar -

Önceki İçerikEvan Goldberg ve Seth Rogen’un The Boys Dizisinden Yeni Fragman
Sonraki İçerikGame of Thrones Spin-off’u Sonunda Geliyor
Konuk Yazar
Daimi olmasa da arada bir uğrayıp buralara neşe veren, kurduğu cümleleri ile bizleri mutlu eden nadide yazarların filminebandim için ürettikleri yazıları burada paylaşıyoruz. Sen de "Benim yazımı da yayınlayın" diye düşünüyorsan mail adresimiz aşağıda :)